نمایندگی تعمیر تلویزیون سونی

نمایندگی تعمیرات تلویزیون سونی ، از تمامی مدل های تلویزیون سونی پشتیبانی کرده و تعمیرات آن را به صورت تخصصی انجام می دهد. دارندگان تلویزیون سونی اعم از تلویزیون LCD سونی ، تلویزیون اولد sony ، تلویزیون LED سونی ، در صورت بروز مشکل در این تلویزیون ها می توانند از خدمات تخصصی در زمینه ی تعمیر و ترمیم تلویزیون بهره مند شوند. تعمیر تلویزیون در نمایندگی سونی با قطعات اصلی و ضمانت نامه یکساله کتبی انجام می شود. مرکز تعمیرات سونی جهت تعمیر تلویزیون سونی در منزل متخصصین خود را در کوتاه ترین زمان اعزام می نماید .

نمایندگی تعمیر تلویزیون سونی _ مرکز راکو
نمایندگی تعمیر تلویزیون سونی در کرج - تهران بک لایت - لوگو برند سونی

از مهم ترین نکاتی که در تعمیر تلویزیون سونی می بایست به آن توجه ویژه داشت، عدم جابجایی دستگاه می باشد. پنل تلویزیون های سونی در برابر ضربه آسیب پذیر می باشند، بنابراین می‌بایست

 
 
نکته : قابل توجه کاربران گرامی

تعمیرات و رفع اختلالات ایجاد شده در انواع تلویزیون و برد دستگاه‌ها اگرچه ادعای بسیاری از مراکز فعال در سطح شهر می‌باشد ، لیکن با توجه به پیشرفت قطعات ، آنالیز و تعمیرات انجام شده می‌بایست به دست کارشناسان و متخصصانی صورت پذیرد که ضمن آشنایی و تسلط کامل با پیشرفته ‌ترین تکنولوژی‌ و تجهیزات روز دنیا، دانش فنی مورد نیاز را کسب کرده باشند ؛

لذا عدم توجه به این امر و مراجعه به مراکز غیرمجاز جهتِ انجام تعمیرات انواع تلویزیون و برد ، سبب می‌گردد تا بسیاری از دستگاه‌ها پس از تعمیر در مرکز غیرمجاز، هیچ‌گاه کیفیت اولیه خود را باز نیابند و گاهی با خرابی بیش از پیش ، امکان بهبود و تعمیر آن‌ها برای همیشه از بین برود .

مقدمه

تعمیر تلویزیون سونی به دلیل پیچیدگی و فناوری پیشرفته به کار رفته در آن کار هر شخصی نمی‌باشد و می‌بایست بابت تعمیر آن از کارشناسان مجرب و دور دیده استفاده نمود که در این زمینه با تمام علوم و فنون تلویزیون های سونی آشنایی کامل دارند. کیفیت در تصویر تلویزیون های سونی حرف اول را می‌زند، در حقیقت در تولید تلویزیون های سونی کیفیت را فدای کمیت نموده و تمرکز بیشتر بر روی زیبایی ظاهری و کیفیت تصویر بوده است. بنابراین می‌توان اینگونه بیان نمود که پنل تلویزیون های سونی در برابر ضربه بسیار آسیب پذیر می باشند.

متخصصان مجاز تعمیر تلویزیون سونی براویا که همگی دارای سطوح بالایی در زمینه علمی و تجربی در تلویزیون های سونی می باشند با اعلام مشکل پیش آمده از سمت کاربر متوجه بروز خطا در قطعه مربوطه شده و به آسانی می توانند تعمیر تلویزیون سونی را به عهده گیرند. از آنجا که تلویزیون های سونی بسیار حساس می باشند بنابراین می بایست تعمیر آن در نهایت دقت و ظرافت انجام پذیرد، توصیه می‌شود تعمیر آن را تنها به مراکز تخصصی و مجاز بسپارید. همچنین بابت قیمت تلویزیون سونی باید این نکته را بیان نماییم که هزینه خرید آن نسبت به بقیه مارک های موجود در بازار بالاتر می باشد و البته کیفیت آن باعث چشم پوشی از هزینه پرداختی بابت خرید شده است.

چرا تعمیر تلویزیون سونی را به متخصصان مجاز تعمیرات تلویزیون سونی واگذار نماییم؟ نمایندگی تلویزیون سونی با سابقه درخشان چندین ساله در امر تعمیر انواع تلویزیون های سونی توانسته موفقیت های چشمگیری را از آن خود نماید. متخصصان مجاز تعمیرات تلویزیون سونی در تهران به دلیل دارا بودن تجهیزات به روز در زمینه تعمیر و همچنین تهیه قطعات توسط خود و بدون دخالت واسطه توانسته هزینه تعمیر را به نفع شما کاربران گرامی تا حد ممکن کاهش دهد.

یکی از وجوه متمایز کننده نمایندگی تعمیر تلویزیون سونی نسبت به رقبا استفاده از قطعات اصلی و اورجینال در امر تعمیر می باشد. البته ذکر این نکته خالی از لطف نیست که تمام تلاش تعمیرگاه مجاز تعمیرات تلویزیون سونی در ابتدا تعمیر قطعه اصلی تلویزیون است و در صورت فرسودگی قطعه، ناچار به تعویض بوده که تنها با قطعات فابریک این جایگزینی صورت می گیرد. همچنین به دلیل اینکه تعمیر تلویزیون سونی در محل کاربر انجام می‌شود، می‌توان شاهد تمام روند عملیات تعمیر بود. اکثر مراکز تعمیر به دلیل راحتی کار خود و دریافت هزینه بالاتر بابت تعمیر، بدون توجه به قطعه مربوطه اقدام به تعویض می نمایند، که امری کاملا اشتباه است. تعمیرگاه مجاز تعمیرات تلویزیون قطعه آسیب دیده را به طور کامل مورد بررسی قرار داده و تنها در صورتی که تعمیر قطعه مختل شده چاره حل مشکل نباشد، آن را تعویض می نماید

بنر تبلیغاتی - تلویزیون برند سونی - مرکز تعمیرات بک لایت تلویزیون سونی در تهران

پر تکرارترین علت خرابی تلویزیون سونی چیست؟!

نمایندگی تلویزیون سونی ( واحد تعمیرات تهران و کرج )

تعمیر بک لایت تلویزیون سونی

در صورت خرابی بک لایت تلویزیون سونی ، سریعاً بابت بررسی و تعمیر بک لایت تلویزیون SONY توسط مراکز مجاز تعمیرات تلویزیون سونی در تهران و کرج اقدام نمایید. این اقدام سریع شما باعث شده تا از آسیب دیدگی بیشتر جلوگیری به عمل آید و در همان لحظات ابتدایی با تعمیر، اختلال به وجود آمده برطرف گردد. گاهی کاربران با پدید آمدن هاله های سیاه در تصویر و یا نقاط نورانی همچنان به استفاده و تماشای تلویزیون پرداخته که این امر تنها خرابی بیشتر قطعات را در پی داشته و باعث شده متحمل هزینه بالاتری بابت تعمیر دستگاه خود شوید.

تعمیر بک لایت تلویزیون در منزل

تعمیر بک لایت تلویزیون سونی در منزل

نمایندگی تعمیرات تلویزیون سونی با ارائه خدمات تعمیر تلویزیون در منزل ، بعد از تماس شما با نمایندگی تعمیرات تلویزیون سونی بلافاصله کارشناس نزدیک به محدوده مورد نظر را اعزام نموده تا نسبت به تعمیر تلویزیون اقدامات لازم صورت گیرد. تکنسین تعمیرات بنابر مشکل و مدل اعلامی قطعات مورد نیاز دستگاه را همراه خود آورده و تعمیرات تلویزیون سونی در منزل و یا محل انجام خواهند شد. متخصصان مجاز سونی بعد از تست تمامی لامپ ها توسط تجهیزات تخصصی با مشورت و صلاحدید شما اقدام به عمل تعمیر و یا تعویض می نمایند. در صورتی که تعداد لامپ های آسیب دیده کم باشد می‌توان به تعمیر همان تعداد کم اکتفا نمود و در صورتی که لامپ های سوخته بیش از نیمی از آنها را درگیر کرده باشد و از کیفیت مناسبی برخوردار نباشند نیازمند تعویض کامل هستند.

انواع بک لایت تلویزیون های سامسونگ

انواع بک لایت تلویزیون سونی

در برخی از تلویزیون ها بک لایت اج لیت یا ال ای دی بار ( edge-lit یا ELED ) دارند . بک لایت LEDBar بصورت خطی در بالای تلویزیون یا کناره ها قرار دارد و نور را از یک سمت به سمت دیگر تلویزیون ارسال می کند ، در نتیجه بعد از یکنواخت کردن نور توسط دیفیوزر تصویر نمایش داده می شود ؛ لذا تنها یک خط بکلایت مشاهده می شود . دیگر بک لایت ها بصورت خوشه ای یا لنزبار دارای سطر و ستون می باشند و تفاوت بسیاری با اج لیت دارند ، در نتیجه بسته به مدل و نوع بک لایت تلویزیون روند تعمیر و هزینه تعمیر بک لایت نیز تغییر می کند .جهت اطلاعات بیشتر در خصوص قیمت بک لایت به بخش هزینه تعمیر بک لایت مراجعه شود .

تلویزیون سونی تصویر ندارد

علت خرابی تصویر تلویزیون SONY

1- تلویزیون سونی صدا دارد ولی تصویر ندارد

در صورت نداشتن تصویر تلویزیون سونی بدلیل خرابی برد تیکان ، بک لایت یا پنل ابتدا دکمه منو را روی کنترل فشار دهید و چک کنید تصویر منو(menu) ظاهر می‌گردد یا خیر ؟ در مرحله بعد چک کنید آیا دستگاه در ورودی دیگر تصویر دارد؟ گاهی اوقات ممکن است گزینه صرفه جویی در مصرف برق روی حالت ( نمایشگر خاموش ) باشد که با زدن یکی از دکمه ها تصویر مجدد نمایش داده می‌شود .

اصلی‌ترین دلیل اینکه تلویزیون سونی تصویر ندارد ولی صدا دارد مربوط به برد تیکان ، بک لایت یا پنل تلویزیون می باشد . اگر کماکان تلویزیون تصویر نداشت با چراغ قوه موبایل داخل تصویر تلویزیون نور بیاندازید ، اگر تصویر تلویزیون دیده شد مشکل از بک لایت تلویزیون است ، اگر نور ضعیف بود یا خطهای رنگی روی صفحه پدید آمد مشکل از پنل است در غیر این صورت تنها در تلویزیون سونی مشکل از برد تیکان است . در صورتی که ایراد بک لایت باشد ، تعمیر بک لایت تلویزیون سونی در منزل نیز امکان پذیر می باشد .

یکی از متعدد ترین معضلاتی که در خصوص خرابی بک لایت برای تلویزیون های سونی پیش می‌آید، این است که تلویزیون نور تصویر بابت تماشا را از دست داده و تنها صدا در حال پخش از و همچنین از طریق ریموت کنترل می توان به جابجایی کانال و تنظیم صدا پرداخت. گاهی خرابی در تعداد پایینی از لامپ ها به صورت هاله تیره و مات در تصویر نمایان می شود که نشانگر بروز ایرادی در پنل بک لایت می باشد و کاربر می بایست در صورت مواجهه با جزئی ‌ترین خطایی در عملکرد دستگاه سریعاً نسبت به تعمیر تلویزیون سونی خود اقدام نماید تا از ایرادات بیشتر جلوگیری به عمل آید. همچنین همانطور که در بخش حالت های متفاوت خرابی بک لایت توضیح داده شد، چشمک زدن و کم نور شدن تصویر نیز از موارد خرابی بک لایت می باشد

مطالعه مقاله " دلایل نداشتن تصویر تلویزیون سونی " کمک می کند اطلاعات کامل تری را درباره این سری مشکلات بدست آورید .

روشن نشدن تلویزیون سامسونگ - خرابی مین برد و پاور تلویزیون

2- روشن نشدن تلویزیون سونی و روشن بودن چراغ پاور

در تلویزیون های سونی مشکل روشن نشدن تلویزیون ظاهر می گردد. در حقیقت تلویزیون سونی روشن نمی شود یا به هنگام روشن نمودن آن تنها چراغ پاور چشمک میزند.

2 بار چشمک زدن چراغ پاور تلویزیون سونی می‌تواند مربوط به برد پاور باشد ، تعمیر برد پاور تلویزیون سونی با تعمیر جزئی قابل برطرف شدن است.

3 بار چشمک زدن چراغ پاور تلویزیون سونی می‌تواند مربوط به مین برد ( برد اصلی ) باشد ، تعمیر مین برد تلویزیون سونی با تعمیر جزئی قابل برطرف شدن است.

۴ بار چشمک زدن چراغ پاور تلویزیون سونی می‌تواند مربوط به پنل بک لایت باشد ، تعمیر پنل تلویزیون سونی با تعمیر جزئی قابل برطرف شدن است.

5 بار چشمک زدن چراغ پاور تلویزیون سونی می‌تواند مربوط به پنل یا برد تیکان باشد.

۶ بار چشمک زدن چراغ پاور تلویزیون سونی نشان از خرابی در لامپ های بک لایت است که همواره می بایست توسط متخصصین در این زمینه مورد بررسی و تعمیر قرار گیرد.

8 بار چشمک زدن چراغ پاور تلویزیون سونی نشان از خرابی در مین برد یا اچ دی ام آی است که همواره می بایست توسط متخصصین در این زمینه مورد بررسی و تعمیر قرار گیرد.

10 بار چشمک زدن چراغ پاور تلویزیون سونی نشان از قطع بودن یکی از اتصالات است

6 بار چشمک زدن دکمه پاور در تلویزیون سونی اغلب در مدل های 65X8500D , 65X8000G , 55X8500C , 55X8500D , 48W650D , 48W600B , 40R450A , 40W600B پیش می آید .

 علت کم نور شدن تصویر تلویزیون سونی

3- وضوح تصویر تلویزیون سونی پایین است

4- کم نور شدن تصویر تلویزیون سونی

گاهی هنگام مشاهده با این صحنه مواجه می شوید که کیفیت و نور تصویر با حالت قبل، متفاوت است و تصویر کم نور تر شده است. در ابتدا این تصور در ذهن هر کاربری نقش می‌بندد که تنظیمات تلویزیون دستکاری شده به همین دلیل نور تصویر کمتر از قبل مشاهده می شود. با یک بررسی ساده در تنظیمات روشنایی تلویزیون ، تنظیم سنسور ECO ، بررسی کابل و گیرنده دیجیتال ، می‌توان یقین پیدا نمود که ایراد در بخش تنظیمات تلویزیون است یا خیر . باید بیان نماییم ایراد پدید آمده در بخش لامپ ها و ضعیف شدن عملکرد آنها علت کم نور شدن تصویر تلویزیون سونی می باشد . هزینه تعمیر کم نور شدن صفحه تلویزیون سونی در بخش بک لایت ذکر شده است . این امر نیازمند بررسی توسط متخصصین را دارد، تا با مشخص نمودن تعداد لامپ های آسیب دیده نسبت به تعمیر و یا تعویض تمامی آن ها اقدامات لازم را انجام دهند.

اصلی‌ترین دلیل در این بخش می‌تواند مربوط به بک لایت و لامپ های تلویزیون باشد و علت کم نور شدن تلویزیون سونی ، خاموش شدن یا ضعیف شدن تعدادی از لامپ های بک لایت است .


مطالعه مقاله " دلایل کم نور شدن تلویزیون " کمک می کند اطلاعات کامل تری را درباره بروز مشکل بدست آورید .

تعمیر تلویزیون سونی از آن دسته تعمیراتی است که نمایندگی تعمیرات تلویزیون سونی به صورت ویژه در آن تخصص و تبحر دارد . تعمیر تلویزیون سونی در منزل توسط نمایندگی تعمیرات تلویزیون سونی در تهران امکان پذیر می باشد .

علت چشمک زدن صفحه تلویزیون سونی

5- پرش تصویر تلویزیون سونی ، تصویر لرزش دارد یا پرپر می زند

مطمئنا تا به حال با این صحنه مواجه شده که به هنگام تماشای برنامه تلویزیونی تصویر دچار پرش و یا چشمک زدن شده باشد، که معمولا اکثر کاربران این خطا را ناشی از خرابی در بخش آنتن می‌دانند. اما گاهی اوقات پرش تصویر به گونه‌ای است که تماشای تلویزیون را با اختلال مواجه می‌کند و همانند یک لامپ که در حال سوختن است شروع به چشمک زدن می‌کند. اختلالات به وجود آمده در لامپ‌ها می‌تواند دلیل بروز این مشکل در تلویزیون باشد. با خرابی یک و یا تعدادی از لامپ ها تصویر تلویزیون حالت پرش پیدا می‌کند که نیازمند بررسی و تعمیر توسط افراد متخصص در این زمینه می باشد.

اصلی‌ترین دلیل در این بخش می‌تواند مربوط به آنتن ، بک لایت یا پنل تلویزیون باشد .

با خواندن مطلب " پرش صفحه تلویزیون سونی " اطلاعات کامل تری بدست آورید .

آیا میدانید؟ در صورت بروز مشکل با تعمیرکاران غیر مجاز یا قطعات تعویضی آنها ، مرجع معتبری جهت درخواست رسیدگی و یا جبران خسارت ندارید.

6- تصویر کیفیت ندارد یا کیفیت آن پایین است

گاهی ممکن است حس کنید تصویری که دارید می‌بیند با کیفیت نیست یا کیفیت تصویر پایین است. معمولا این مشکل در تلویزیون می‌تواند زمانی اتفاق بیفتد که تصویری که در حال پخش است، تصویر با کیفیتی نباشد. مثلا سیگنال‌هایی که از فرستنده‌ی ایران یعنی صدا و سیما یا حتی تصاویر ماهواره‌ای و سی دی های کپی پخش می‌شوند، با وضوح و کیفیت پایین باشند. یکی از راه حل‌ها این است که باید سیگنال با وضوح HD و FULL HD به تلویزیون بدهید تا با کیفیت مطلوب تصاویر را ببینید. در ضمن با انجام دادن یکسری تنظیمات می‌توانید کیفیت تصویر رو بهتر کنید.

در صورتی که با بررسی همه مراحل ، مشکل دستگاه برطرف نشد ، باید تکنسین جهت تشخیص عیب و تعمیر تلویزون سونی مراجعه کند.

اصلی‌ترین دلیل در این بخش می‌تواند مربوط به بک لایت ، پنل یا برد تیکان تلویزیون باشد .

علت آبی شدن تصویر تلویزیون سونی

8- آبی شدن تصویر تلویزیون سونی

9- بنفش شدن تصویر تلویزیون سونی

10- بهم ریختگی رنگ تلویزیون سونی

اگر تصویری که با فلش روی تلویزیون پخش می‌شود کیفیت داشته باشد ، مشکل از شبکه صدا و سیما یا پخش کننده تصویری بوده که در آن زمان در حال پخش است ، اما اگر تصویری که می‌بینید با فلش هم کیفیت نداشت ، یعنی فیلم یا تصویری با کیفیت بالای ضبط ؛ در این مورد جهت اطمینان ، کار را به متخصصان بسپارید. باید ایراد تلویزیون، تخصصی توسط تکنسین‌های ما با ثبت درخواست تعمیر تلویزیون سونی بررسی شود.

علت بنفش شدن تصویر تلویزیون سونی

در برخی موارد رنگ ال ای دی ها تغییر کرده و به رنگ آبی یا بنفش نمایش داده می شود ، علت آبی شدن تصویر بدلیل خرابی بک لایت است ، همچنین علت بنفش شدن تصویر هم خرابی بک لایت می باشد .

اصلی‌ترین دلیل در این بخش می‌تواند مربوط به بک لایت یا پنل تلویزیون یا " برد تیکان " باشد .

سیاه شدن تصویر تلویزیون و هاله تیره

9- سیاه شدن تصویر در تلویزیون سونی

10- پدید آمدن هاله های تیره در تصویر تلویزیون

علت سیاه شدن تصویر تلویزیون سونی یا تاریک شدن تصویر تلویزیون به عوامل زیادی بستگی دارد . از دیگر موارد در خرابی بک لایت تلویزیون سیاه شدن کامل تصویر تلویزیون سونی یا پدید آمدن هاله های تیره در تصویر تلویزیون است. علت سیاه شدن کامل تصویر در برخی از تلویزیون های سونی بدین صورت است که در آن قسمت تصویر را کِدِر مشاهده نموده و همانند این است که پرده سیاهی بر روی تصویر کشیده شده است. این امر نشان از خرابی در برخی لامپ‌ها دارد و اخطار اولیه بابت بررسی و تعمیر را به کاربر می دهد. بعضی از کاربران گرامی با مشاهده هاله سیاه در تصویر، همچنان به استفاده از تلویزیون پرداخته و با همان حالت تلویزیون را روشن نگه می دارند، لازم است این نکته را بیان نماییم که نتیجه این امر آسیب‌ دیدگی تمام لامپ ها و در نتیجه تحمل هزینه بالاتر بابت تعمیر تلویزیون است. هزینه تعمیر سیاه شدن صفحه تلویزیون سونی از 500.000 تومان الی 8.000.000 تومان متغیر است . جهت اطلاع از محاسبه دقیق مبلغ به بخش هزینه تعمیر بک لایت سونی مراجعه نمائید .

اصلی‌ترین دلیل در این بخش می‌تواند مربوط به برد تیکان ، بک لایت و لامپ ها یا پنل تلویزیون باشد . اگر در هاله تصویر تلویزیون نور دیده شد مشکل از بک لایت است در غیر اینصورت مشکل از پنل یا برد تیکان است .

11- خطوط پهن عمودی روی پنل تلویزیون سونی

12- خط نازک عمودی روی پنل تلویزیون سونی

13- خط نازک افقی روی پنل تلویزیون سونی

14- خطوط پهن افقی روی پنل تلویزیون سونی

اگر در تمامی ورودی ها یا تمامی شبکه ها خط روی صفحه نمایش وجود داشت بدون شک مشکل از پنل تلویزیون است و نیازمند تعمیر توسط افراد متخصص در این زمینه می باشد . نمایندگی تعمیرات تلویزیون سونی با بهره مندی از دستگاه های مدرن لیزر و باندینگ این مشکل را برطرف کرده و ضمانت کتبی ارائه می نماید . توجه داشته باشید که تعمیر خطوط عمودی یا افقی تنها در تعمیرگاه مجاز تعمیرات تلویزیون سونی امکان پذیر میباشد و باید تلویزیون به تعمیرگاه انتقال پیدا کند ، همچنین هزینه تعمیر خطوط پنل کمی بالاست .

مطالعه مقاله " دستگاه پیشرفته تعمیر پنل " کمک می کند اطلاعات کامل تری را درباره این مسئله بدست آورید .

هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون در کرج و تهران

هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون سونی

چطور متوجه شویم که بک لایت تلویزیون ما در زمان استفاده از خدمات تعمیر تلویزیون نیاز به تعمیر دارد یا تعویض؟ معمولا همه چیز بسته به کارشناسی دارد که در زمان کارشناسی تلویزیون شما به شما مشاوره می‌دهد ! به هردلیل این امکان وجود دارد که تعمیر بک لایت تلویزیون، مشکل شما را برطرف کند اما هزینه تعمیر و تعویض در تعمیرگاه مجاز تعمیرات تلویزیون سونی یکی است ، پس چه بهتر که تعویض گردد .

هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون بستگی به مدل تلویزیون و نوع بکلایت تلویزیون دارد . چندین مدل بک لایت در تلویزیون ها استفاده می شود از جمله : بک لایت اج لیت ( edge-lit یا ELED ) ، بک لایت دایرکت لیت (direct-lit یا DLED ) ، بک لایت لوکال دیمینگ ( local dimming یا LD ) ، بک لایت فول ارای (full array local dimming یا FALD ) . بعلاوه یک پانل انتشار ویژه (صفحه راهنمای نور، LGP) یا همان پنل دیفیوژن اغلب برای پخش یکنواخت نور در پشت صفحه نمایش استفاده می شود تا نور بک لایت ها بصورت یکنواخت به پنل اصلی برسند . به همین دلیل هزینه تعمیر بک لایت بسته به تنوع بالا قابل تغییر است . همچنین بکلایت در تلویزیون های 4K و HD یکسان نیست و این عامل هم روی قیمت تاثیر می گذارد برای مثال تلویزیون KD-32W800 سونی اچ دی است و تلویزیون XR-77A80K سونی 4K است . حدود قیمت تعمیر بک لایت تلویزیون سونی از 500.000 تومان الی 8.000.000 تومان می باشد .

مطالعه مقاله در خصوص " بک لایت تلویزیون " کمک می کند اطلاعات کامل تری را درباره این قطعه بدست آورید .

تعمیر بک لایت تلویزیون در کرج

عوامل موثر بر هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون سونی

شرکت سونی با ارائه مدل های مختلفی از تلویزیون ، در هر کدام نوع خاصی از بک لایت را استفاده کرده است که همین امر باعث شده قیمت بک لایت با توجه به مدل تلویزیون متغیر باشد. فاکتور دیگری که بر این قیمت گذاری تاثیر دارد اندازه و اینچ تلویزیون است، به طبع هر چه اینچ تلویزیون بالاتر باشد بک لایت آن هم گرانتر خواهد بود. کیفیت قطعات موجود در بازار هم عامل دیگری است که بر قیمت تاثیر مستقیم دارد.

تعمیر تلویزیون سونی در منزل

تعمیر تلویزیون سونی در منزل نمایندگی SONY تهران و کرج

تعمير تلويزيون در منزل براي آن دسته عزيزاني است که دستگاه تلويزيون آنها دچار مشکل و خرابي شده است و به هر دليل امکان جابجايي و انتقال آن به تعميرگاه وجود ندارد. تعمیرگاه مجاز تعمیرات تلویزیون سونی ( نمایندگی سونی تهران ) براي راحتي و آسايش خاطر و رفاه حال همشهريان، اين امکان را فراهم نموده است تا در صورت درخواست مشتريان گرامي، کادر فني تعمير و کارشناسان اين نمایندگی جهت تعمير تلويزيون در منزل یا محل کار اعزام گردند.

نمایندگی تعمیر تلویزیون سونی در تهران و کرج با سابقه درخشان چندین ساله در امر تعمیر تلویزیون سونی آماده ارائه خدمات به کاربران گرامی می باشد. همچنین نمایندگی تلویزیون سونی به دلیل دارا بودن چند شعبه فعال در سراسر شهر تهران بزرگ و شهرستان های اطراف به خصوص در استان البرز و شهر کرج قابلیت این امر را دارد که در سریعترین زمان ممکن کارشناسان خود را به محل اعزام نموده تا در کوتاه ترین زمان، عمل تعمیر را انجام دهند. یکی از مهمترین مواردی که نمایندگی تلویزیون سونی را نسبت به رقبا متمایز نموده قیمت عادلانه و منصفانه تعمیرات آن می‌باشد. مرکز تعمیرات تلویزیون سونی به دلیل وارد نمودن قطعات مورد استفاده توسط خود و بدون دخالت واسطه ، هزینه اضافی خرید قطعات را حذف نموده و بدین دلیل موجب کاهش هزینه پرداختی کاربر شده است. نمایندگی تلویزیون سونی دارای مدرن ترین تجهیزات در زمینه تعمیر انواع بردها و تلویزیون ها بوده و آمادگی تعمیر انواع مدل های تلویزیون سونی به صورت کاملاً تخصصی برای شما کاربران را دارد.

09399919019 با تعمیرگاه تخصصی تلویزیون راکو تماس بگیرید

تعمیر تلویزیون سونی در تهران

تعمیر تلویزیون سونی در غرب تهران

تعمیرات تلویزیون سونی در غرب تهران، توسط شعب جنت آباد ، ستارخان و امیرآباد نمایندگی سونی انجام می شود. این شعب به آخرین تکنولوژی های روز جهت عیب یابی و تعمیر تلویزیون مجهز هستند و می توانید با اطمینان خاطر، دستگاه را به تکنسین های آن تحویل دهید.

همکاران ما مراحل عیب یابی و تعمیر و تعویض قطعات تلویزیون را با دقت و مهارت انجام می دهند تا در نهایت، تمامی ایرادات این دستگاه را برطرف کنند. برای دریافت خدمات تعمیر تلویزیون سونی در منزل، در مناطق غرب و شمال غربی تهران، کافی است با نمایندگی تعمیرات تلویزیون سونی غرب تهران تماس بگیرید.

09399919019 همین حالا با مرکز تخصصی راکو تماس بگیرید

تعمیرات تلویزیون سونی در شرق تهران

چنانچه ساکن محله های پیروزی، افسریه، تهران پارس، حکیمیه، نارمک، علم و صنعت، شمس آباد، مجیدیه و … هستید، تیم تعمیرات تلویزیون سونی در شرق تهران، برای رفع معایب انواع ال ای دی، ال سی دی و … این برند در کنار شما هستند. شما می توانید برای دریافت سریع تر خدمات تعمیر تلویزیون، از نمایندگی سونی در پیروزی کمک بگیرید. از طریق شماره های موجود در صفحه تماس با ما با نمایندگی تعمیرات تلویزیون سونی شرق تهران تماس بگیرید تا همکاران ما شما را راهنمایی کنند.

تعمیر تلویزیون سونی در شمال تهران

ساکنین محله های شمالی تهران می توانند از طریق نمایندگی سونی در امیرآباد، تخصصی ترین خدمات تعمیر تلویزیون های این برند را دریافت کنند. تعمیر تلویزیون سونی در شمال تهران، توسط این شعبه و دیگر شعب نمایندگی تعمیرات سونی انجام می شود. به دلیل استفاده از تجهیزات پیشرفته و روش های نوین، سطح کیفی خدمات در این مرکز، با استانداردهای جهانی همخوانی دارد. لذا تمامی ایرادات تلویزیون شما به خوبی بررسی شده و برطرف می شوند. برای دریافت خدمات تعمیر تلویزیون سونی در منزل، در مناطق شمال شرق و شمال غربی تهران، کافی است با نمایندگی تعمیر تلویزیون سونی شمال تهران تماس بگیرید.

تعمیرات تلویزیون سونی در جنوب تهران

اگر در هریک از محله های افسریه، شوش، شهرک مسعودیه، شهرک بروجردی، کیانشهر، شوش، مولوی، راه آهن و … زندگی می کنید، نمایندگی سونی در فرجام برای ارائه تخصصی ترین خدمات تعمیر تلویزیون در خدمت شماست. تعمیرات تلویزیون سونی در جنوب تهران، توسط همکاران ما با بالاترین سرعت و کیفیت انجام می شود. برای دریافت خدمات تعمیر تلویزیون سونی در منزل، در مناطق جنوب تهران، کافی است با نمایندگی SONY تماس بگیرید.

پس از تماس شما، تیم تعمیر تلویزیون سونی در محل به آدرسی که ارائه داده اید می آیند. همکاران ما تلویزیون را به خوبی بررسی و عیب یابی کرده و سپس قطعات آسیب دیده را تعمیر یا تعویض می کنند. در نهایت، دستگاه بدون ایراد به شما تحویل داده می شود.

09358935367 با تعمیرگاه تخصصی تلویزیون راکو در کرج تماس بگیرید

تعمیر تلویزیون سونی در کرج

اگر برای تعمیر تلویزیون سونی در کرج، دنبال یک تعمیرگاه تخصصی و حرفه ای هستید، نمایندگی تعمیرات تلویزیون کرج در کنار شماست. مجرب ترین تعمیرکاران تلویزیون در نمایندگی تعمیرات تلویزیون سونی البرز حضور دارند و با استفاده از دستگاه ها و تجهیزات پیشرفته، مشکلات انواع LCD، LED و … سونی را عیب یابی و برطرف می کنند.

کارشناسان مجرب تعمیرات تلویزیون سونی در کرج، شرایطی را برای شما عزیزان فراهم کرده اند که نیازی به طی مسیر تا تهران برای تلویزیون خود نداشته باشید. پس از برقراری تماس با شماره های موجود در صفحه تماس با ما، همکاران ما درخواست تعمیرات تلویزیون سونی در محل را ثبت کرده و در اسرع وقت، خدمات مورد نظر را در اقصی نقاط کرج، به شما ارائه می دهند. برای دریافت خدمات تعمیر تلویزیون در منزل، کافی است با نمایندگی سونی تماس بگیرید.

لیست مدلهای تلویزیون سونی

LED , 4K , Smart , QLED , FHD Full HD , UHD Ultra HD

65X8500D , 65X8000G , 55X8500C , 55X8500D , 50R550A , 48W650D , 48W600B , 47R500A , 42R500A , 40R450A , 40W600B

روشن نشدن تلویزیون سونی - خرابی مین برد و پاور تلویزیون

ایرادهای مربوط به خاموش شدن تلویزیون

1- علت روشن نشدن تلویزیون سونی

مهم‌ترین علت روشن نشدن تلویزیون سونی خرابی مین برد تلویزیون است . همچنین برد پاور نیز در روشن نشدن تلویزیون تاثیر دارد . از جمله ایراداتی که در برخی مدل‌های تلویزیون سونی پیش خواهد آمد بدین صورت است که تلویزیون خاموش شده و حتی چراغ پاور آن هم روشن نمی‌شود. تعمیر این قبیل مشکلات تنها می بایست توسط کارشناسان و مراکز مجاز تعمیر صورت گیرد. چون کوچک‌ترین خطایی در امر تعمیر می تواند باعث از کارافتادگی کامل دستگاه شود .

علت روشن نشدن تلویزیون سونی مربوط به مین برد ( برد اصلی ) یا بُرد پاور تلویزیون باشد.

معمولا برد پاور بعد از 5 الی 6 سال نیاز به سرویس دارد و باید یک سری از قطعات فرسوده تعویض شود. در صورتی که سرویس انجام نشود برد پاور دچار خرابی می شود و تلویزیون خاموش می شود. در اکثر موارد با خراب شدن برد پاور تلویزیون کاملا از کار می افتد و حتی چراغ پاور تلویزیون نیز روشن نمی شود. در بیشتر وقتها برد پاور قابل تعمیر است و با تعویض قطعات سوخته برد مشکل برطرف می شود.

مطالعه مقاله " علت روشن نشدن تلویزیون " کمک می کند اطلاعات کامل تری را درباره این مشکل بدست آورید .

همچنین مطالعه مقاله " برد پاور تلویزیون " هم کمک می کند اطلاعات کامل تری را درباره این قطعه بدست آورید .

خبر خوب : این مشکل کاملا قابل تعمیر می باشد . بنابراین پیشنهاد نمایندگی تعمیرات ما به شما کاربران گرامی این می باشد که بعد از پدید آمدن این مشکل در دستگاه خود سریعا نسبت به تعمیر آن اقدام نمایید .

2- یک لحظه تصویر می‌آید و خاموش می شود

گاهی هنگام مشاهده ممکن است با این صحنه مواجه شده باشید که بعد از روشن کردن تلویزیون ، در یک لحظه تصویر تلویزیون رفته و خاموش می شود. خاموش شدن خودکار تلویزیون به هنگام تماشا می تواند در ابتدا در ساعات طولانی پیش آید و این روند تا جایی ادامه پیدا کند که تماشای تلویزیون را مختل نماید یا با تکرار احتمال کلا خاموش شدن تلویزیون وجود دارد. این مشکل بیشتر مربوط به بک لایت یا مین برد می باشد .

مطالعه مقاله " مین برد تلویزیون " کمک می کند اطلاعات کامل تری را درباره برد اصلی بدست آورید .

علت خاموش و روشن شدن تلویزیون سونی - خرابی مین برد و پاور تلویزیون

3- خاموش و روشن شدن تلویزیون سونی

علت خاموش و روشن شدن تلویزیون سونی چیست ؟ یکی از مشکلات تلویزیون سونی خاموش و روشن شدن ناگهانی تلویزیون است . گاهی هنگام مشاهده ممکن است با این صحنه مواجه شده باشید که بدون دخالت دست و استفاده از ریموت کنترل، تلویزیون به صورت خودکار خاموش و روشن شده و مجدداً از آرم سونی شروع به کار می‌کند. در صورت عدم رسیدگی این روند تا جایی ادامه پیدا کند تا نه تنها قطعه معیوب بلکه دیگر قطعات درگیر با این موضوع دچار مشکل شوند . علت خاموش و روشن شدن ناگهانی تلویزیون سونی می‌تواند ناشی از خرابی دو قطعه برد پاور یا مین برد تلویزیون باشد .

مین برد وظیفه کنترل و مدیریت تمامی بخش‌های تلویزیون را برعهده دارد. بنابراین تمامی دستورهایی که ما به عنوان کاربر به تلویزیون می‌دهیم، از طریق مین برد به اجزای تلویزیون منتقل شده و درخواست ما اجرا می‌شود . بر روی مین برد تلویزیون قطعات و اجزای بسیار مهمی شامل : CPU یا پردازنده اصلی، بخش‌های تیونر ( گیرنده‌های دیجیتال یا آنالوگ ) و انواع ورودی و خروجی‌ها قرار می‌گیرند . اولین احتمال مشکل خاموش و روشن شدن تلویزیون سونی ، خرابی مین برد تلویزیون است.

برد پاور وظیفه تامین برق تلویزیون را برعهده دارد. بنابراین روشن شدن تلویزیون بر عهده برد پاور است. درواقع برد پاور پس از دریافت برق 220 ولت، ولتاژ آن را که از نوع AC است به ولتاژ DC تبدیل می‌کند. درنهایت ولتاژ DC را به مین برد تلویزیون می‌فرستد تا مین برد با انتقال ولتاژ به سایر اجزای تلویزیون ، موجب روشن شدن تلویزیون شود. بنابراین می‌توانیم احتمال دهیم که یکی از دلایل مشکل خاموش و روشن شدن تلویزیون سونی ، خرابی برد پاور تلویزیون است.

البته مطالعه مقاله " علت خاموش و روشن شدن تلویزیون " کمک می کند اطلاعات کامل تری را درباره این مشکل بدست آورید .

آیا میدانید؟ به هیچ وجه نباید سراغ تعمیرکاران غیرمجاز برویم ! بدلیل اینکه از قطعات و لوازم غیر استاندارد برای تعمیر دستگاه شما استفاده می کنند ، یا در جریان قرار نگرفتن در روند تعمیر دستگاه ، هزینه بالایی را از شما طلب خواهند کرد.

4- دکمه پاور چشمک می زند ولی تلویزیون تصویر ندارد

در تلویزیون سونی مشکل نداشتن تصویر و چشمک زدن دکمه پاور ظاهر می گردد. در حقیقت تلویزیون خاموش شده و به هنگام روشن نمودن مجدد آن تنها چراغ پاور چشمک میزند.

2 بار چشمک زدن چراغ پاور تلویزیون سونی می‌تواند مربوط به برد پاور باشد که با تعمیر جزئی قابل برطرف شدن است.

3 بار چشمک زدن چراغ پاور تلویزیون سونی می‌تواند مربوط به مین برد ( برد اصلی ) باشد که با تعمیر جزئی قابل برطرف شدن است.

۴ بار چشمک زدن چراغ پاور تلویزیون سونی می‌تواند مربوط به پنل بک لایت باشد که با تعمیر جزئی قابل برطرف شدن است.

5 بار چشمک زدن چراغ پاور تلویزیون سونی می‌تواند مربوط به پنل یا برد تیکان باشد.

۶ بار چشمک زدن چراغ پاور تلویزیون سونی مانند 4 بار چشمک زدن تلویزیون سونی نشان از خرابی در لامپ های بک لایت تلویزیون سونی است که همواره می بایست توسط متخصصین در این زمینه مورد بررسی و تعمیر قرار گیرد.

8 بار چشمک زدن چراغ پاور تلویزیون سونی نشان از خرابی در مین برد یا اچ دی ام آی است که همواره می بایست توسط متخصصین در این زمینه مورد بررسی و تعمیر قرار گیرد.

10 بار چشمک زدن چراغ پاور تلویزیون سونی نشان از قطع بودن یکی از اتصالات است

نمایندگی مجاز 568350 تعمیرات تلویزیون

5- دکمه پاور چشمک می زند و تصویر و صدا دارد

این مورد بسیار نادر است و احتمال خرابی چندین قطعه وجود دارد ، از جمله بک لایت ، برد پاور یا مین برد . خرابی قطعه ic برد پاور از جمله دلایل مهمی است که می تواند باعث این مشکل گردد. پیشنهاد نمایندگی تعمیرات تلویزیون سونی به شما کاربران گرامی این می باشد که بعد از روبرو شدن با این مشکل در دستگاه خود سریعا نسبت به تعمیر آن اقدام نمایید . تعمیرگاه مجاز تعمیرات تلویزیون سونی در کمترین زمان ممکن این مشکل را برطرف می نماید .

مشکل در صدای تلویزیون سونی

ایرادهای مربوط به صدای تلویزیون

1- تلویزیون سونی صدا ندارد

گاهی ممکن است یک دفعه صدا قطع شود اما تصویر تلویزیون باقی بماند و حالت‌هایی از این قبیل . خبر خوب این است که تعمیر تلویزیون در این حالت نیز ممکن است.

در مورد ایراد های صدا باید اول بررسی کنید که مشکل از دستگاه جانبی ( سینما خانگی ، دی وی دی و ... ) و یا آنتن نباشد. پس از بررسی دستگاه های جانبی و آنتن ایراد صدا از تلویزیون است ، تلویزیون را روی سایر ورودی ها هم بررسی نمائید. همچنین در مورد نداشتن صدا باید در قسمت تنظیمات، تنظیمات صدا را بررسی کنید که آیا خروجی صدا درست انتخاب کردید یا نه ؟ در صورتی که مشکلی دیده نشد ، تکنسین باید جهت بازدید دستگاه مراجعه نماید.

همچنین گاهی هنگام تماشا به ناگاه صدای تلویزیون قطع شده و با بررسی تنظیمات نیز متوجه می‌شوید که صدا در حالت نرمال است، اما صدای توسط بلندگوها پخش نمی شود. پدید آمدن این ایراد می تواند ناشی از خرابی در بلندگو های دستگاه و یا مربوط به مین برد تلویزیون باشد. بابت بررسی این ایراد کاربر می تواند یک هدفون و یا هندزفری را به دستگاه تلویزیون متصل نموده و صدا را امتحان نمایید، در صورتی که صدا پخش شود مشخص می‌شود که این ایراد مربوط به برد اصلی صدا می باشد که بر روی مین برد نصب گردیده است، در اکثر موارد این امر تنها با تعمیر برد قابل رفع می باشد

اصلی‌ترین دلیل در این بخش می‌تواند مربوط به بلندگو یا مین برد تلویزیون باشد .

2- صدا یکباره بالا می رود یا کم می شود

اگر صدای تلویزیون زیر و بم ، منقطع و یا دارای آلترنیتیو است ، قبل از هر اقدامی مطالب زیر را بررسی نمائید :

 • سه مرتبه کلید mute کنترل تلویزیون را انتخاب کنید تا پیغام بازنشانی صدا و تصویر نمایان شود و سپس پیغام را تایید نمایید.

 • در صورت عدم نمایش گزینه‌ی فوق لطفا حالت صدا را از منوی صدا بر روی گزینه‌ی استاندارد انتخاب کنید. می‌توانید بازنشانی صدا را از این قسمت انجام دهید. این مورد بستگی به مدل دارد .

 • می‌توانید وضوح صدای دستگاه را از طریق گزینه‌ی تست صدا و یا از طریق محتوای یک ورودی دیگر همانند USB و HDMI بررسی نمایید.

پس از رعایت این موارد، در صورت عدم رفع ایراد ، برای بررسی و تعمیر تلویزیون سونی در تهران و کرج اقدام نمایید.

اصلی‌ترین دلیل در این بخش می‌تواند مربوط به مین برد تلویزیون باشد .

3- صدای تلویزیون سونی قطع می شود

اگر صدای تلویزیون قطع می شود ، تنها دو دلیل بسیار مهم وجود دارد . اصلی‌ترین دلیل در این بخش می‌تواند مربوط به بلندگو یا مین برد تلویزیون باشد . در صورت عدم رفع ایراد ، برای بررسی و تعمیر تلویزیون سونی کرج و تهران اقدام نمایید. بدلیل اینکه اگر مشکل از برد اصلی باشد ، به دیگر قطعات و احتمال زیاد به عملکرد های دیگر مین برد صدمه وارد می کند .

4- صدا و تصویر در تلویزیون هم گام نیست

تنها علت همگام نبودن صدا و تصویر ، آنتن تلویزیون یا مرکز ارسال کننده تصویر می باشد . پس اصلا جای نگرانی نیست ، در صورتی که بعد از مدتی رفع نگردید جهت بررسی و تعمیر آنتن اقدام نمائید .

مشکل در ورودی تلویزیون سونی

ایرادهای مربوط به ورودی تلویزیون

1- ورودی های تلویزیون غیر فعال است

2- عدم نمایش تصویر با کابل hdmi ، تصویر پخش نمی شود

به وجود آمدن ایراداتی در ورودی های تلویزیون می‌تواند علت های مختلفی داشته باشد و در شکل های مختلف نمایان شود. مثلا فلشی که به تلویزیون وصل کردید را پخش نمی‌کند و مشکلاتی از این قبیل. در این مورد باید ابتدا با یک ورودی مجزا نیز دستگاه را امتحان کنید و با استفاده از یک کابل ارتباطی دیگر و یا یک دستگاه جانبی دیگر اقدام به تفکیک ایراد بین دستگاه جانبی، کابل ارتباطی و تلویزیون نمایید. همچنین در برخی موارد ممکن است که یک نوع فایل مخصوص با تلویزیون همخوانی نداشته باشد که این به معنای ایراد تلویزیون و یا فایل نمی باشد .

اصلی‌ترین دلیل در این بخش می‌تواند مربوط به مین برد تلویزیون باشد .

در صورت عدم رفع مشکل نیاز است که تکنسین مجاز و مجرب این نمایندگی تعمیر تلویزیون سونی در تهران و کرج را انجام دهد .

3- تلویزیون یک فرمت خاص را اصلا پخش نمیکند

علت پخش نشدن فرمت خاصی از فیلم ، عکس یا فایل به دلیل عدم پشتیبانی آن فرمت توسط تلویزیون است . در این حالت کار خاصی نمیتوان اننجام داد ، اما در تلویزیون های جدیدتر یا اندروید میتوان با آپدیت سیستم این مشکل را رفع نمود .

همچنین نمایندگی تعمیر تلویزیون سونی در تهران برروی تلویزیون های اندروید ، نصب فیلیمو و نماوا را نیز انجام میدهد .

آیا میدانید؟ بیشتر تعمیرکاران تهران و البرز ، تعمیرات خود را با دستگاه های پیشرفته تعمیرگاه مجاز تعمیرات تلویزیون آریان تعمیر می کنند !!

آب خوردگی تلویزیون

آب خوردگی تلویزیون های سونی

یکی از اغلب ایراداتی که ممکن است برای تلویزیون های سونی پیش آید، مشکل آب خوردگی تلویزیون است. آب خوردگی تنها به معنای پاشیده شدن مستقیم آب بر روی تلویزیون نمی باشد، گاهی رطوبت موجود در هوا نیز می‌تواند موجب خرابی تلویزیون بر اثر آب خوردگی باشد. برخلاف گذشته که معمولا تلویزیون‌های آبخورده قابل تعمیر نبودند، امروزه به دلیل پیشرفت تکنولوژی و تولید دستگاه های مختص تعمیر تلویزیون های آب خورده، به راحتی می‌توان اکثر تلویزیون ها را که با این مشکل مواجه شدند را برطرف نمود و مورد استفاده مجدد قرار داد.

آبخوردگی تلویزیون در اکثر موارد خرابی خود را با اختلال در تصویر نمایان می‌کند، بدین صورت که اکثر قطعات مربوط به نمایش تصویر را با اختلال مواجه نموده و با حالت های متفاوتی ایراد پدید آمده را نمایان می کند، از قبیل : ایجاد خطوط رنگی عمودی ، نوار سفید یا مشکی در تصویر ، دو تکه شدن تصویر ، تفاوت در روشنایی دو نیمه راست و چپ .

متخصصان مجاز تعمیرات تلویزیون سونی با دارا بودن بروز ترین و تخصصی ترین دستگاه تعمیر تلویزیون های آبخورده قابلیت این موضوع را دارد که به صورت کاملاً اختصاصی تعمیر را تقبل نموده و با استفاده از مهارت کارشناسان خود بتوانند امر تعمیر را تکمیل نمایند. دستگاه تعمیر تلویزیون های آب خورده که به نام Banding machine می باشد یکی از به روزترین دستگاه ها در عرصه تعمیر است و نمایندگی تعمیر تلویزیون سونی در تهران مفتخر است این نوید را به کاربران گرامی دهد که دیگر نگرانی بابت این قبیل مشکلات تلویزیون سونی خود نداشته باشند، که تنها با اعتماد به نمایندگی تعمیرات تلویزیون سونی می توانند این مشکل تلویزیون خود را نیز همانند دیگر مشکلات برطرف نمایند و تلویزیون را مورد استفاده مجدد خود قرار دهند


برند سونی - نمایندگی تعمیرات تلویزیون سونی در تهران و کرج

تعمیر یا تعویض ؟

تعمیرکاران تلویزیون در تعمیرگاه مجاز تخصصی تلویزیون سونی ، تنها مدرک الکترونیک ندارند ! تلویزیون تخصص ماست .

تعمیرکاران نمایندگی تعمیرات تلویزیون سونی نه تنها دوره های تعمیرات را پشت سر گذاسته اند ، بلکه در تشخیص دقیق عیوب تلویزیون هم کاملا مسلط بوده و مدارک لازم را کسب نموده اند .متاسفانه موارد عدم تشخیص صحیح از طرف سرویس کاران نامعتبر تلویزیون بسیار مشاهده شده است و مشتریان نمایندگی مجاز سونی قبل از درخواست تعمیر ، تاکید بسیار بر روی اطمینان از تشخیص صحیح کارشناسان ما دارند ؛ لذا حتما از مراکز و سرویس کاران باتجربه برای مشاوره و تعمیرات تلویزیون خود استفاده نمائید .

بطور مثال : اگر نمایشگر تلویزیون شما نیاز به تعمیر داشته باشد تا تمامی لامپ‌های مادر پشت نمایشگر شما تعویض گردد و تعمیرکار فقط تعداد به خصوصی از لامپ‌ها را تعویض کند چه مشکلی پیش می‌آید ؟ بعد از چند ماه مجدد آن مشکل برای شما پیش‌ خواهد آمد ؛ حتی اگر تعویض قطعات هم در حضور شما انجام شود ، شما امکان تشخیص صحیح آن را ندارید .

تشخیص و نحوه تعمیر تلویزیون در محل

تعمیر یا تعویض در کوتاه ترین زمان

آیا امکان تعمیر تلویزیون در محل وجود دارد؟ بله، اما … تعمیر برخی از قطعات نیاز به دستگاه‌های مخصوص دارد و امکان تعمیر آن‌ها در محل وجود ندارد . تعمیرکاران مرکز تعمیرات تلویزیون سونی به همراه قطعات اصلی پیش بینی شده در محل حاضر می شوند تا اگر امکان تعمیر و یا تعویض قطعات در محل و یا منزل شما وجود داشته باشد این امر را انجام دهند ؛

تشخیص صحیح این مورد که آیا امکان تعمیر و یا تعویض قطعات شما در محل وجود داشته باشد نیاز به کارشناسی دارد .

اولین تشخیص قبل از مراجعه سرویس کار صورت می گیرد ، که توسط کارشناسان تعمیرات تلویزیون سونی بصورت تلفنی از شما پرسیده میشوند . سپس تعمیرکار با توجه به موارد توضیحی فوق به محل اعزام و تمامی علت های شایع را بررسی نموده و قبل از تعمیر و یا تعویض به شما و همچنین نمایندگی تعمیر تلویزیون سونی براویا اعلام می نماید؛ سپس در صورت تائید اقدام لازم را بعمل می آورند .

استفاده از قطعات اورجینال برای تعمیر انواع تلویزیون

یکی از مهم‌ترین مواردی که حتما باید در نظر داشته باشید ، استفاده از قطعات اصل است . در صورتی قطعات غیر اصل و یا تقلبی برای تعمیر تلویزیون استفاده شود ؛ نه تنها ایراد رفع نخواهد شد ، بلکه ممکن است به سایر اجزا نیز صدمه وارد شود .

لذا در این خصوص اهمال نکنید و مراکز تعمیر تلویزیون مجاز را در تامین قطعات اصل انتخاب کنید تا تعمیرکار در صورتی که تلوزیون نیاز به تعویض قطعه داشته باشد ، بتواند از قطعات اصل با گارانتی معتبر استفاده کند . همچنین نمایندگی تعمیر تلویزیون سونی براویا تنها قطعات اصلی را به تعمیرکاران خود ارائه می دهد .

گارانتی کتبی معتبر قطعات تعویضی یا تعمیری

تمامی قطعات تعویض یا تعمیر شده توسط متخصصان مجاز نمایندگی تعمیرات تلویزیون سونی ، دارای گارانتی 6 ماه الی یکساله کتبی است .

" ضمانت کتبی " شامل تعمیر یا تعویض قطعات بوده و بصورت رایگان صورت می گیرد .

یکی از مهمترین مسائلی که تعمیرگاه مجاز تعمیرات تلویزیون سونی به طور ویژه به آن اهمیت داده است، ارائه فاکتوری مبنی بر تعمیر انجام گرفته می‌باشد که در آن تمام مراحل تعمیر صورت گرفته، هزینه پرداخت شده و مدت اعتبار آن قید شده است.

تمام خدمات صورت گرفته توسط نمایندگی سونی دارای حداقل ۶ ماه ضمانت می باشد و در صورتی که در طول این مدت کاربر با ایرادی در تلویزیون خود مواجه شود از طریق ارائه این برگه گارانتی می تواند بدون پرداخت هیچ گونه هزینه ای از خدمات نمایندگی تعمیرات تلویزیون سونی استفاده نمایند. ارائه برگه گارانتی تنها بابت رضایت خاطر کاربرانی می باشد که از خدمات نمایندگی سونی بهره‌مند شده‌اند.

در صورتی که برای اولین بار جهت تعمیر و تعویض با این مرکز تماس گرفته باشید ، خدمات ارائه شده بدون هزینه ایاب و ذهاب است . بعد از تعمیر یا تعویض قطعه ، اگر تلویزیون مجددا خراب شود ، شامل گارانتی نمایندگی سونی بوده و هزینه تعمیر مجدد گرفته نمی شود و تنها در بعضی مواقع که به ندرت پیش می آید هزینه ایاب و ذهاب دریافت می گردد .

تعمیر تلویزیون تخصص ماست - خدمات تعمیر آنلاین - مرکز تعمیرات ایرانیان - نمایندگی راکو
مهم : قبل از تماس با مرکز سونی ، حتما موارد زیر را بررسی کنید.

بهتر است اول در این مقاله نکاتی که در ادامه بیان خواهد شد را مطالعه کنید و در صورت برطرف نشدن مشکل ، کار را به متخصص بسپارید.

- عدم نمایش تصویر یا خاموش شدن یا از این قبیل :

 • در این موارد اول بررسی کنید پریز و یا محافظ برق مشکلی نداشته باشد و بعد دستگاه را به برق مستقیم وصل کنید تا متوجه شوید ایراد از محافظ دستگاه است یا تلویزیون ؟

 • بعضی از مدل‌های تلویزیون با توجه به مدت زمانی که برای آن‌ها تعریف شده چنانچه تغییر برنامه، ورودی و ولوم بر روی دستگاه انجام ندهید (مثلا تغییر صدا و تغییر کانال و...) به طور خودکار خاموش خواهند شد.

 • ممکن است تنظیمات تایمر تلویزیون را فعال کرده باشید، در این حالت تلویزیون باتوجه به تنظیماتی که از قبل انجام دادید روشن و خاموش می‌شود.

 • دستگاه‌های جانبی متصل به تلویزیون از قبیل ماهواره و انواع گیرنده دیجیتال ، انواع سینمای خانگی ، یو اس بی و ... را جدا کنید .

 • همچنین می‌توانید باتری کنترل را برای مدت زمانی ( مثلا یک ربع ) خارج کنید تا بررسی کنید که آیا کنترل پیغام اشتباه به تلویزیون می‌دهد یا خیر؟

- عدم کیفیت و وضوح تصویر یا از این قبیل :

 • در اکثر مواقع به کیفیت پخش کانال ها و ورودی ها بستگی دارد . اگر از طریق فلش فیلمی تماشا میکنید از کیفیت آن اطمینان حاصل کنید.

 • همچنین کیفیت اتصالات بسیار حائز اهمیت است . از کابل های با کیفیت استفاده نمائید .

- وجود نویز در صدا یا تصویر ، پرش ، لرزش تصویر ، عدم همخوانی صدا و تصویر یا از این قبیل :

 • اکثر اوقات این مشکلات از آنتن و کابل می باشد ، لذا آنتن ، کابل و اتصالات دستگاه را بررسی نمائید .

درصورتی که مجموع موارد فوق را انجام دادید و مشکل برطرف نشد احتیاج است تا تعمیرکاران حرفه ای و مجرب این نمایندگی تعمیر تلویزیون سونی را در محل انجام دهند.

کانال یابی یا جستجوی کانال در تلویزیون سونی

آموزش دریافت شبکه 4K فراتر روی تلویزیون سونی / فرکانس شبکه فراتر

 چگونه 4K را روی شبکه تلویزیون سونی فعال کنیم؟ نصب شبکه فراتر یا نحوه دریافت شبکه فراتر به چه صورت است ؟

در مطلب پیشنهادی زیر آموزش و نحوه اتصال شبکه 4K به تلویزیون های هوشمند سونی داده شده . همچنین فرکانس های دریافتی شبکه فراتر و بررسی مشکلات عدم نمایش 4K یا کیفیت پایین تصویر ، تیره و کدر شدن ، تاریک بودن تصویر 4k و ضعیف بودن سخت افزار تلویزیون مورد بحث قرار می گیرد تا جام جهانی 2022 قطر را بصورت 4k تماشا کنید .

تنظیمات شبکه فراتر

امکانات مورد نیاز : تلویزیونی سونی باید 4K باشد ، امکان دریافت DVB-T2 و کدک HEVC 10bit را داشته باشد ، تلویزیون سونی HDR HLG را پشتیبانی کند و استفاده از آنتن مرغوب ، سپس مانند تصویر فوق در قسمت شبکه تلویزیون سونی به کانال یابی خودکار رفته و مجدد کانال یابی کنید .

جهت نحوه اتصال شبکه HDR و تنظیمات کانال تلویزیون سونی به مطلب " آموزش دریافت 4k iribuhd " مراجعه نمائید .