برد پاور تلویزیون

یکی از اصلی ترین قطعات موجود در تلویزیون برد پاور می باشد. در حقیقت برد پاور وظیفه تامین برق تمامی قطعات دستگاه را بر عهده دارد. از آنجا که برد پاور مستقیما به برق شهری متصل است بنابراین می توان گفت اکثر نوسانات برقی می‌تواند بر روی این قطعه تاثیرگذار باشد و آن را مورد آسیب دیدگی قرار دهد.

برد پاور تلویزیون _ مرکز راکو
پاور برد یا smps تلویزیون تصویر کامل باز شده تصویر کامل

برد پاور وظیفه تامین برق تمامی قطعات دستگاه را بر عهده دارد. از آنجا که برد پاور مستقیما به برق شهری متصل است بنابراین می توان گفت اکثر نوسانات برقی می‌تواند بر روی این قطعه تاثیرگذار باشد

برد پاور چیست ؟

یکی از اصلی ترین قطعات موجود در تلویزیون برد پاور می باشد. در حقیقت برد پاور وظیفه تامین برق تمامی قطعات دستگاه را بر عهده دارد. از آنجا که برد پاور مستقیما به برق شهری متصل است بنابراین می توان گفت اکثر نوسانات برقی می‌تواند بر روی این قطعه تاثیرگذار باشد و آن را مورد آسیب دیدگی قرار دهد. قطعات تلویزیون هرکدام نیازمند ولتاژ متفاوتی بابت عملکرد خود می باشند که برد پاور وظیفه تبدیل ولتاژ برق شهری به ولتاژ مورد نیاز و انتقال به قطعات را برعهده دارد. حال اگر خللی در این قطعه به وجود آید عملکرد کل دستگاه را با اختلال مواجه نموده و باعث شده دستگاه حتی روشن نشود. دو علل اصلی خرابی برد پاور می‌تواند استهلاک قطعه و یا نوسانات برقی باشد

اختلال در قطعی برق از جمله معضلاتیست که برای همگان پیش آمده است و اکثراً در فصل تابستان بیشتر با آن مواجه شده اند. به هنگام اختلال در قطع و وصل شدن برق، به یکباره برق با ولتاژ بالا وصل شده و ورود این ولتاژ بالا به تلویزیون باعث شده تا برد پاور را مورد آسیب دیدگی قرار دهد. پیشنهاد مجموعه راکو به شما کاربران گرامی بابت جلوگیری از پدید آمدن این اختلال، استفاده از محافظ بابت دستگاه تلویزیون می باشد .از دیگر مواردی که می‌تواند باعث اختلال در عملکرد برد پاور باشد فرسودگی آن است‌. هر قطعه و یا دستگاه دارای عمر مفیدی می باشد که در صورت اتمام آن، عملکرد دستگاه با اختلال مواجه شده و نیازمند تعویض می باشد. گاهی دلیل فرسودگی قطعه می تواند استفاده بیش از حد باشد، بنابراین توصیه شده از روشن گذاشتن بی‌وقفه تلویزیون جلوگیری به عمل آورید

کدام برندها دچار این مشکل میشوند ؟

برندهایی که بیشتر دچار این مشکلات می شوند شامل : هیتاچی ، هاردستون ، مجیک ، زلموند ، سوپرا ، سی یرا ، اکسنت ، لایف ، بنس ، بنکیو ، شارپ ، مارشال ، پانورامیک ، ام جی اس ، آر تی سی ؛

همچنین این مشکل به ندرت در تلویزیون ال جی ، سامسونگ ، سونی ، ایکس ویژن ، دوو ، اسنوا ، پاناسونیک ، جی پلاس ، سام ، سونیا ، اکسون ، ایوولی ، وستل ، بِلست ، بُست ، بِست الکتریک ، هیوندای ، پارس ، شهاب ، امپریال ، آوکس ، هایسنس ،  دنای ، تی سی ال ، اچ سی ال ، فیلیپس ، توشیبا ، بوش و صنام دیده شده است

پشت صفحه تلویزیون باز شده - قطعه برد پاور

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تجهیرات تعمیر برد ، مقاله های " تعمیر انواع برد با دستگاه BGA " بسیار مفید می باشد .

خرابی برد پاور در هر مدل از انواع تلویزیون متفاوت می‌باشد و در هر مدلی خود را به نوعی در تصویر نمایان می‌کند.

روشن نشدن تلویزیون - خرابی مین برد و پاور تلویزیون

انواع حالت خرابی برد پاور در تلویزیون

1- علت روشن نشدن تلویزیون

از جمله ایراداتی که در برخی انواع مدل تلویزیون پیش خواهد آمد بدین صورت است که تلویزیون خاموش شده و حتی چراغ پاور آن هم روشن نمی‌شود. تعمیر این قبیل مشکلات تنها می بایست توسط کارشناسان و مراکز مجاز تعمیر صورت گیرد. چون کوچک‌ترین خطایی در امر تعمیر می تواند باعث از کارافتادگی کامل دستگاه شود و شکستگی پنل از این قبیل موارد می باشد. اصلی‌ترین دلیل در این بخش می‌تواند مربوط به بُرد پاور یا مین برد تلویزیون باشد .

09399919019 با تعمیرگاه تخصصی تلویزیون راکو تماس بگیرید

2- خاموش شدن ناگهانی تلویزیون

گاهی هنگام مشاهده ممکن است با این صحنه مواجه شده باشید که بعد از روشن کردن تلویزیون ، در یک لحظه تصویر تلویزیون رفته و خاموش می شود. خاموش شدن خودکار تلویزیون به هنگام تماشا می تواند در ابتدا در ساعات طولانی پیش آید و این روند تا جایی ادامه پیدا کند که تماشای تلویزیون را مختل نماید یا با تکرار احتمال کلا خاموش شدن تلویزیون وجود دارد. این مشکل میتواند ناشی از خرابی برد پاور باشد . خرابی قطعه ic برد پاور از جمله دلایل مهمی است که می تواند باعث قطع جریان برق تلویزیون و در نتیجه خاموشی نمایشگر شود. 

علت خاموش و روشن شدن تلویزیون - خرابی مین برد و پاور تلویزیون

3- تلویزیون روشن و خاموش می شود

گاهی هنگام مشاهده ممکن است با این صحنه مواجه شده باشید که بدون دخالت دست و استفاده از ریموت کنترل، تلویزیون به صورت خودکار خاموش و روشن شده و مجدداً از آرم ال جی شروع به کار می‌کند. در صورت عدم رسیدگی این روند تا جایی ادامه پیدا کند تا نه تنها قطعه معیوب بلکه دیگر قطعات درگیر با این موضوع دچار مشکل شوند . علت خاموش روشن شدن تلویزیون می‌تواند ناشی از خرابی در برد پاور تلویزیون باشد .

آیا میدانید؟مرکز تخصصی تعمیرات راکو طی 15 سال اخیر بیش از 13000 برد پاور را از طریق دستگاه های پیشرفته خود تعمیر و گارانتی نموده است . با ما در تماس باشید .

4- تلویزیون بعد از چند ساعت خاموش می شود

گاهی هنگام مشاهده ممکن است با این صحنه مواجه شده باشید که بدون دخالت دست و استفاده از ریموت کنترل، تلویزیون به صورت خودکار بعد از چند ساعت خاموش شود . ابتدا می توانید از طریق منوی تنظیمات گزینه تایمر خواب را بررسی نموده که احیانا آن فعال نباشد، چون فعال بودن آن گزینه بدین معناست که تلویزیون در تایم مشخصی خاموش شود. خاموش شدن خودکار تلویزیون به هنگام تماشا می تواند در ابتدا در ساعات طولانی پیش آید و این روند تا جایی ادامه پیدا کند که تماشای تلویزیون را مختل نماید. خاموش شدن خودکار تلویزیون می‌تواند ناشی از خرابی در برد پاور تلویزیون باشد .

5- تلویزیون خود به خود خاموش می شود

علت خاموش شدن خود به خودی تلویزیون ممکن است بر اثر تنظیم تایمر خاموشی باشد، که باعث خاموش شدن تلویزیون سر ساعت خاصی شود، که می‌توان از قسمت تایمرها یا تنظیمات ساعت تایمر خاموشی را لغو کرد .در صورتی که با دلیل گفته شده و بررسی آنها مشکل رفع نشد علت خود به خود خاموش شدن تلویزیون می‌تواند ناشی از خرابی برد پاور تلویزیون باشد .

09358935367 با تعمیرگاه تخصصی تلویزیون راکو در کرج تماس بگیرید

6- تلویزیون صدای اضافه از جایی غیر از بلندگو ها دارد

7- دکمه پاور چشمک می زند و تصویر و صدا دارد

گاهی اتفاق می افتد که صدای اضافه از جایی غیر از بلندگوهای تلویزیون پخش می شود یا با داشتن تصویر و صدا کامل ، دکمه پاور چشمک میزند . اصلی‌ترین دلیل در این بخش می‌تواند مربوط به برد پاور تلویزیون باشد و جهت رفع ایراد ، حتما اقدام نمایید. زیرا برد پاور یکی از اصلی ترین قطعات تلویزیون بوده و بی تفاوت گذشتن از آن میتواند هزینه های بیشتری برای شما بوجود آورد.

قطعه برد پاور

تعمیر برد پاور تلویزیون

از آنجا که تامین برق تمامی قطعات دستگاه بر روی برد پاور نصب گردیده است ، بنابراین گرمای تولیدی در این قطعه بسیار بالا می باشد. کوچکترین اختلالی باعث ایجاد خطا در عملکرد کل دستگاه شده و تماشای تلویزیون را با معضل مواجه می‌کند. اختلال پیش آمده در قطعه مین برد نیازمند بررسی توسط کارشناسان مجرب در این زمینه را دارا می باشد

برد پاور از چیپ های متفاوتی بر روی خود تشکیل شده که هر کدام مربوط به یکی از قطعات داخلی می باشد ، و چیپ ها از حرارت بالایی برخوردارند. کارشناسان متخصص در مجموعه تخصصی تعمیرات راکو با بررسی اختلال به وجود آمده متوجه این مسئله شده که قطعه مورد نظر با تعمیر قابل رفع می باشد و یا نیازمند تعویض کامل است . این مجموعه با دارا بودن دستگاه مخصوص تعمیر انواع برد ها به نام BGA machine توانسته در صورت بروز خطا در برد‌های تلویزیون آن را به روش کاملاً تخصصی تعمیر نموده و مورد استفاده مجدد شما کاربران گرامی قرار دهد. و در صورتی که فرسودگی قطعه به حدی باشد که با انجام عمل تعمیر ، قطعه قابل استفاده نباشد این مجموعه با قطعات اورجینال و اصلی عمل تعویض را انجام خواهد داد.


پشت صفحه تلویزیون باز شده - کلیه قطعه

تعمیر یا تعویض ؟

تعمیرکاران تلویزیون در مرکز راکو ، تنها مدرک الکترونیک ندارند ! تلویزیون تخصص ماست .

تعمیرکاران مرکز راکو نه تنها دوره های تعمیرات را پشت سر گذاسته اند ، بلکه در تشخیص دقیق عیوب تلویزیون هم کاملا مسلط بوده و مدارک لازم را کسب نموده اند .متاسفانه موارد عدم تشخیص صحیح از طرف سرویس کاران نامعتبر تلویزیون بسیار مشاهده شده است و مشتریان راکو قبل از درخواست تعمیر ، تاکید بسیار بر روی اطمینان از تشخیص صحیح کارشناسان ما دارند ؛ لذا حتما از مراکز و سرویس کاران باتجربه برای مشاوره و تعمیرات تلویزیون خود استفاده نمائید .

بطور مثال : اگر نمایشگر تلویزیون شما نیاز به تعمیر داشته باشد تا تمامی لامپ‌های مادر پشت نمایشگر شما تعویض گردد و تعمیرکار فقط تعداد به خصوصی از لامپ‌ها را تعویض کند چه مشکلی پیش می‌آید ؟ بعد از چند ماه مجدد آن مشکل برای شما پیش‌ خواهد آمد ؛ حتی اگر تعویض قطعات هم در حضور شما انجام شود ، شما امکان تشخیص صحیح آن را ندارید .

تشخیص و نحوه تعمیر تلویزیون در محل

تعمیر یا تعویض در کوتاه ترین زمان

آیا امکان تعمیر تلویزیون در محل وجود دارد؟ بله، اما … تعمیر برخی از قطعات نیاز به دستگاه‌های مخصوص دارد و امکان تعمیر آن‌ها در محل وجود ندارد . تعمیرکاران راکو به همراه قطعات اصلی پیش بینی شده در محل حاضر می شوند تا اگر امکان تعمیر و یا تعویض قطعات در محل و یا منزل شما وجود داشته باشد این امر را انجام دهند ؛

تشخیص صحیح این مورد که آیا امکان تعمیر و یا تعویض قطعات شما در محل وجود داشته باشد نیاز به کارشناسی دارد .

اولین تشخیص قبل از مراجعه سرویس کار صورت می گیرد ، که توسط کارشناسان راکو بصورت تلفنی از شما پرسیده میشوند . سپس تعمیرکار با توجه به موارد توضیحی فوق به محل اعزام و تمامی علت های شایع را بررسی نموده و قبل از تعمیر و یا تعویض به شما و همچنین مرکز اعلام می نماید؛ سپس در صورت تائید اقدام لازم را بعمل می آورند .

استفاده از قطعات اورجینال برای تعمیر انواع تلویزیون

یکی از مهم‌ترین مواردی که حتما باید در نظر داشته باشید ، استفاده از قطعات اصل است . در صورتی قطعات غیر اصل و یا تقلبی برای تعمیر تلویزیون استفاده شود ؛ نه تنها ایراد رفع نخواهد شد ، بلکه ممکن است به سایر اجزا نیز صدمه وارد شود .

لذا در این خصوص اهمال نکنید و مراکز تعمیر تلویزیون مجاز را در تامین قطعات اصل انتخاب کنید تا تعمیرکار در صورتی که تلوزیون نیاز به تعویض قطعه داشته باشد ، بتواند از قطعات اصل با گارانتی معتبر استفاده کند . همچنین این مرکز تنها قطعات اصلی را به تعمیرکاران خود ارائه می دهد .

تعمیر تلویزیون تخصص ماست - خدمات تعمیر آنلاین - مرکز تعمیرات ایرانیان - نمایندگی راکو

گارانتی کتبی معتبر قطعات تعویضی یا تعمیری

تمامی قطعات تعویض یا تعمیر شده توسط مرکز راکو ، دارای گارانتی 6 ماه الی یکساله کتبی است .

" ضمانت کتبی " شامل تعمیر یا تعویض قطعات بوده و بصورت رایگان صورت می گیرد .

یکی از مهمترین مسائلی که تعمیرات راکو به طور ویژه به آن اهمیت داده است، ارائه فاکتوری مبنی بر تعمیر انجام گرفته می‌باشد که در آن تمام مراحل تعمیر صورت گرفته، هزینه پرداخت شده و مدت اعتبار آن قید شده است.

تمام خدمات صورت گرفته توسط این مجموعه دارای حداقل ۶ ماه ضمانت می باشد و در صورتی که در طول این مدت کاربر با ایرادی در تلویزیون خود مواجه شود از طریق ارائه این برگه گارانتی می تواند بدون پرداخت هیچ گونه هزینه ای از خدمات این مجموعه استفاده نمایند. ارائه برگه گارانتی تنها بابت رضایت خاطر کاربرانی می باشد که از خدمات این مجموعه بهره‌مند شده‌اند.

در صورتی که برای اولین بار جهت تعمیر و تعویض با این مرکز تماس گرفته باشید ، خدمات ارائه شده بدون هزینه ایاب و ذهاب است . بعد از تعمیر یا تعویض قطعه ، اگر تلویزیون مجددا خراب شود ، شامل گارانتی راکو بوده و هزینه تعمیر مجدد گرفته نمی شود و تنها در بعضی مواقع که به ندرت پیش می آید هزینه ایاب و ذهاب دریافت می گردد .

توضیحاتی مختصر راجع به مرکز تخصصی راکو

مرکز تعمیر تخصصی راکو با سابقه درخشان چندین ساله در امر تعمیر تلویزیون و بیش از 30 دپارتمان مجزا آماده ارائه خدمات به کاربران گرامی می باشد. همچنین این مجموعه به دلیل دارا بودن چند شعبه فعال در سراسر شهر تهران بزرگ و شهرستان های اطراف قابلیت این امر را دارد که در سریعترین زمان ممکن کارشناسان خود را به محل اعزام نموده تا در کوتاه ترین زمان، عمل تعمیر را انجام دهند. یکی از مهمترین مواردی که این مجموعه را نسبت به رقبا متمایز نموده قیمت عادلانه و منصفانه تعمیرات آن می‌باشد. تعمیرات راکو به دلیل وارد نمودن قطعات مورد استفاده توسط خود و بدون دخالت واسطه ، هزینه اضافی خرید قطعات را حذف نموده و بدین دلیل موجب کاهش هزینه پرداختی کاربر شده است. این مجموعه دارای مدرن ترین تجهیزات در زمینه تعمیر انواع بردها و تلویزیون ها بوده و آمادگی تعمیر انواع مدل های تلویزیون به صورت کاملاً تخصصی برای شما کاربران را دارد.