بک لایت تلویزیون

هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون ، علت سیاه شدن تصویر تلویزیون ، کم نور شدن صفحه تلویزیون ، نداشتن تصویر ، تعمیر بک لایت تلویزیون در منزل ، هاله سفید در تصویر ، خاموش و روشن شدن تلویزیون و غیره در این مطلب مورد بررسی قرار خواهد گرفت .

بک لایت تلویزیون _ مرکز راکو
بک لایت تلویزیون در حال تست تصویر کامل

خرابی بک لایت در هر مدل از انواع تلویزیون متفاوت می‌باشد و در هر مدلی خود را به نوعی در تصویر نمایان می‌کند. با وارد شدن تلویزیون های LED

بک لایت (Backlight) تلویزیون چیست؟

در اصطلاح لغوی Back light به معنای نور زمینه می باشد. همانطور که مشخص است در محیط‌ و یا صفحه تاریک تا نوری نباشد اجسام و یا اجزا قابل مشاهده نمی باشند. در تلویزیون نیز همین قانون پا برجاست ، بدین روال که تا نوری به صفحه نمایش تابیده نشود، تصاویر پخش شده بر روی پنل قابل تماشا نیستند. در پشت پنل تعدادی لامپ تعبیه شده که وظیفه تامین نور مورد نیاز بابت نمایش تصویر را برعهده دارند.

در تلویزیون های LCD که از نور لامپهای فلورسنت استفاده میشد مزایا و معایبی داشتند که میتوان به داشتن جیوه در این نوع لامپ اشاره کرد که امکان نور کامل داشتن تصویر را مهیا نمی‌کرد و مصرف برق زیاد و تولید گرمای بیشتر همچنین برگرفتن فضای بیشتر از دیگر معایب LCD هستند اما در کنار آن و با وارد شدن تلویزیون های LED و بکار رفتن لامپهای ال ای دی میتوان نور خیلی بیشتر را به تصویر رساند همینطور از فضای کمتری با مصرف برق خیلی پایین تری برخوردار هستند

حال اگر تصور کنید یکی یا تعدادی از لامپ ها دچار آسیب دیدگی و سوختگی شوند ، در نتیجه امری طبیعی است که نمایش تصویر با اختلال مواجه شده و قسمت هایی و یا تمام تصویر سیاه نمایش داده شود. در ادامه حالت های متفاوتی که ممکن است در نتیجه خرابی بک لایت تلویزیون پدید آید را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

تعمیر بک لایت تلویزیون تخصص ماست - گارانتی یکساله - هزینه ایاب و ذهاب رایگان - تعمیر در منزل

کدام برندها دچار این مشکل میشوند ؟

برندهایی که بیشتر دچار این مشکلات می شوند شامل : ال جی ، سامسونگ ، سونی ، ایکس ویژن ، دوو ، اسنوا ، پاناسونیک ، جی پلاس ، سام ، ایوولی ، پارس ، شهاب ، امپریال ، آوکس ، هایسنس ،  دنای ، سونیا ، اکسون ، وستل ، بلست ، بست ، بست الکتریک ، هیوندای ، تی سی ال ، اچ سی ال ، فیلیپس ، صنام ؛

همچنین این مشکل به ندرت در تلویزیون  هیتاچی ، هاردستون ، مجیک ، زلموند ، سوپرا ، سی یرا ، اکسنت ، لایف ، بنس ، بنکیو ، شارپ ، مارشال ، پانورامیک ، ام جی اس ، آر تی سی ، توشیبا ، بوش ، سینگل ، آیوا ، یونیوا ، جنرال ، جنرال گلد ، جنرال اینترنشنال ، الیو ، جی وی سی ، پایونیر و شیائومی دیده شده است .

خرابی بک لایت در هر مدل از انواع تلویزیون متفاوت می‌باشد و در هر مدلی خود را به نوعی در تصویر نمایان می‌کند.

تلویزیون صدا دارد اما تصویر ندارد

انواع حالت خرابی بک لایت در تلویزیون

1- تلویزیون صدا دارد ولی تصویر ندارد

2- تصویر بعد از مدتی کار کردن قطع می شود

3- تصویر گاهی به صورت لحظه ای قطع می شود

حالت نهایی خرابی بک لایت در تلویزیون سیاه شدن کامل تصویر است. هنگامی که تعداد کمی از لامپ ها دچار آسیب دیدگی شوند، ممکن است خود را به صورت تیره شدن بخشی از تصویر نمایان کند. در برخی مدل های تلویزیون سنسوری وجود دارد که با خرابی یک یا تعدادی از لامپ ها فعال شده ، و برای جلوگیری از آسیب دیدگی تمام لامپ ها ، آن ها را خاموش نموده تا کاربر در پی راه حلی برای تعمیر آن باشد. سیاه شدن تصویر در حالی پیش می‌آید که صدای شبکه در حال پخش همچنان شنیده می‌شود و پدید آمدن این موضوع کاربر را متوجه خطا در بخش بک لایت تلویزیون می کند. تعمیر تلویزیون در بخش بک لایت از جمله خدمات تعمیراتی می باشد که در منزل قابل بررسی و تعمیر است.

سیاه شدن تصویر تلویزیون و هاله تیره

4- سیاه شدن تصویر در تلویزیون

5- هاله تیره در تصویر تلویزیون

6- صفحه نمایش تلویزیون تاریک است

از دیگر مواردی که معمولاً خرابی در بخش بک لایت ابتدا خود را به آن حالت نمایان می‌کند، پدید آمدن هاله های تیره در تصویر تلویزیون است. بدین صورت که در آن قسمت تصویر را کِدِر مشاهده نموده و همانند این است که پرده سیاهی بر روی تصویر کشیده شده است. این امر نشان از خرابی در برخی لامپ‌ها دارد و اخطار اولیه بابت بررسی و تعمیر را به کاربر می دهد. بعضی از کاربران گرامی با مشاهده این معضلات در تصویر، همچنان به استفاده از تلویزیون پرداخته و با همان حالت تلویزیون را روشن نگه می دارند، لازم است این نکته را بیان نماییم که نتیجه این امر آسیب‌ دیدگی تمام لامپ ها و در نتیجه تحمل هزینه بالاتر بابت تعمیر تلویزیون است

اما در صورتی که با مشاهده خطایی در تصویر اقدامات لازم بابت تعمیر در همان ساعات اولیه صورت گیرد، به مراتب با تعمیر همان تعداد لامپ آسیب دیده و هزینه پایین تر میتوان مشکل به وجود آمده را برطرف نمود. تعمیرات راکو با بررسی تمام لامپها و تست میزان آسیب دیدگی و یا سلامت آن ها، بر حسب نیاز اقدام به تعمیر و یا تعویض آن ها می نماید.

نقاط نورانی یا سفید شدن صفحه تلویزیون

7- نقاط روشن یا تاریک در تلویزیون

8- پدید آمدن نقاط نورانی در تصویر تلویزیون

همیشه سیاه شدن تصویر به معنای خرابی در بخش بک لایت نیست، گاهی پدیدآمدن یک سری نقاط نورانی یا تاریک و روشن در تصویر نیز نشان از خرابی در بخش لامپ های تلویزیون است. بدین صورت که در برخی از نقاط تصویر نقطه های نورانی همانند لامپ روشن است و تصویر در آن نقاط نورانی و سفید مشاهده می‌شود. لامپ‌ها به دلیل اینکه بتوانند نور را به صورت یکسان در اطراف خود پخش کنند دارای منشوری بر روی خود می باشند، که این منشورها توسط چسب مخصوص به لامپ ها متصل شده اند، حال اگر به دلیل گرمای تولیدی لامپ ها و یا غیر استاندارد بودن لامپ ها، منشور از آنها جدا گردد و لامپ دیگر نتواند نور را به اطراف پخش کند، باعث شده تا نور مستقیماً به صفحه تابیده و آن را به صورت یک نقطه نورانی در تصویر مشاهده نماییم.

آیا میدانید؟ به هیچ وجه نباید سراغ تعمیرکاران غیرمجاز برویم ! بدلیل اینکه از قطعات و لوازم غیر استاندارد برای تعمیر دستگاه شما استفاده می کنند ، یا در جریان قرار نگرفتن در روند تعمیر دستگاه ، هزینه‌های غیر استانداردی را از شما طلب خواهند کرد.

 علت کم نور شدن تصویر تلویزیون

9- تار و مات شدن تصویر تلویزیون

10- وضوح تصویر تلویزیون پایین

11- کم نور شدن تصویر تلویزیون

گاهی هنگام مشاهده با این صحنه مواجه می شوید که کیفیت و نور تصویر با حالت قبل، متفاوت است و تصویر کم نور تر شده یا تار و مات است. در ابتدا این تصور در ذهن هر کاربری نقش می‌بندد که تنظیمات تلویزیون دستکاری شده به همین دلیل نور تصویر کمتر از قبل مشاهده می شود. با یک بررسی ساده در تنظیمات می‌توان یقین پیدا نمود که ایراد در بخش تنظیمات تلویزیون نیست. باید بیان نماییم ایراد پدید آمده در بخش لامپ ها و ضعیف شدن عملکرد آنها باعث کم نور شدن تصویر شده است. این امر نیازمند بررسی توسط متخصصین را دارد، تا با مشخص نمودن تعداد لامپ های آسیب دیده نسبت به تعمیر و یا تعویض تمامی آن ها اقدامات لازم را انجام دهند.

علت چشمک زدن صفحه تلویزیون

12- پرش تصویر ، چشمک زدن تصویر

مطمئنا تا به حال با این صحنه مواجه شده که به هنگام تماشای برنامه تلویزیونی تصویر دچار پرش و یا چشمک زدن شده باشد، که معمولا اکثر کاربران این خطا را ناشی از خرابی در بخش آنتن می‌دانند. اما گاهی اوقات پرش تصویر به گونه‌ای است که تماشای تلویزیون را با اختلال مواجه می‌کند و همانند یک لامپ که در حال سوختن است شروع به چشمک زدن می‌کند. اختلالات به وجود آمده در لامپ‌ها می‌تواند دلیل بروز این معضل در تلویزیون باشد. با خرابی یک و یا تعدادی از لامپ ها تصویر تلویزیون حالت پرش پیدا می‌کند که نیازمند بررسی و تعمیر توسط افراد متخصص در این زمینه می باشد.

هزینه تعمیر بک لایت در کرج

هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون

چطور متوجه شویم که بک لایت تلویزیون ما در زمان استفاده از خدمات تعمیر تلویزیون نیاز به تعمیر دارد یا تعویض؟ معمولا همه چیز بسته به کارشناسی دارد که در زمان کارشناسی تلویزیون شما به شما مشاوره می‌دهد ! به هردلیل این امکان وجود دارد که تعمیر بک لایت تلویزیون، مشکل شما را برطرف کند اما هزینه تعمیر و تعویض در مرکز راکو یکی است ، پس چه بهتر که تعویض گردد .

هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون بستگی به مدل تلویزیون و نوع بکلایت تلویزیون دارد . چندین مدل بک لایت در تلویزیون ها استفاده می شود از جمله : بک لایت اج لیت ( edge-lit یا ELED ) ، بک لایت دایرکت لیت (direct-lit یا DLED ) ، بک لایت لوکال دیمینگ ( local dimming یا LD ) ، بک لایت فول ارای (full array local dimming یا FALD ) . بعلاوه یک پانل انتشار ویژه (صفحه راهنمای نور، LGP) یا همان پنل دیفیوژن اغلب برای پخش یکنواخت نور در پشت صفحه نمایش استفاده می شود تا نور بک لایت ها بصورت یکنواخت به پنل اصلی برسند . به همین دلیل هزینه تعمیر بک لایت بسته به تنوع بالا قابل تغییر است . همچنین بکلایت در تلویزیون های 4K و HD یکسان نیست و این عامل هم روی قیمت تاثیر می گذارد برای مثال تلویزیون 49Lj62000 ال جی اچ دی است و تلویزیون 49Uj62000 ال جی 4K است . حدود قیمت بک لایت از 400.000 تومان الی 9.000.000 تومان می باشد .

تعمیر بک لایت تلویزیون در منزل

تعمیر بک لایت تلویزیون

در صورتی که با برخی از حالت های خرابی بک لایت در تلویزیون مواجه شدید، توصیه ما به شما کاربران گرامی این است که سریعاً بابت بررسی و تعمیر آن توسط افراد کارشناس و مراکز مجاز اقدام نمایید. این اقدام سریع شما باعث شده تا از آسیب دیدگی بیشتر جلوگیری به عمل آید و در همان لحظات ابتدایی با تعمیر، اختلال به وجود آمده برطرف گردد. گاهی کاربران با پدید آمدن هاله های سیاه در تصویر و یا نقاط نورانی همچنان به استفاده و تماشای تلویزیون پرداخته که این امر تنها خرابی بیشتر قطعات را در پی داشته و باعث شده متحمل هزینه بالاتری بابت تعمیر دستگاه خود شوید.

مرکز تعمیرات راکو با ارائه خدمات تعمیر در منزل ، بعد از تماس شما با مجموعه بلافاصله کارشناس نزدیک به محدوده مورد نظر را اعزام نموده تا نسبت به تعمیر تلویزیون اقدامات لازم صورت گیرد. کارشناسان بنابر مشکل و مدل اعلامی قطعات مورد نیاز دستگاه را همراه خود آورده و در منزل و یا محل ، تعمیر را انجام خواهند داد. کارشناسان راکو بعد از تست تمامی لامپ ها توسط تجهیزات تخصصی با مشورت و صلاحدید شما اقدام به عمل تعمیر و یا تعویض می نمایند. در صورتی که تعداد لامپ های آسیب دیده کم باشد می‌توان به تعمیر همان تعداد کم اکتفا نمود و در صورتی که لامپ های سوخته بیش از نیمی از آنها را درگیر کرده باشد و از کیفیت مناسبی برخوردار نباشند نیازمند تعویض کامل هستند.

در برخی از تلویزیون ها بک لایت اج لیت یا ال ای دی بار ( edge-lit یا ELED ) دارند . بک لایت بصورت خطی در بالای تلویزیون یا کناره ها قرار دارد و نور را از یک سمت به سمت دیگر تلویزیون ارسال می کند ، در نتیجه بعد از یکنواخت کردن نور توسط دیفیوزر تصویر نمایش داده می شود ؛ لذا تنها یک خط بکلایت مشاهده می شود . دیگر بک لایت ها بصورت خوشه ای یا لنزبار دارای سطر و ستون می باشند و تفاوت بسیاری با اج لیت دارند ، در نتیجه بسته به مدل و نوع بک لایت تلویزیون روند تعمیر و هزینه تعمیر بک لایت نیز تغییر می کند .

آیا میدانید؟مرکز تخصصی تعمیرات راکو طی 15 سال اخیر بیش از 8000 بک لایت تعمیر و گارانتی نموده است . با ما در تماس باشید .

انواع بک لایت تلویزیون و راه جلوگیری از آسیب به بکلایت

راه های جلوگیری از آسیب زود هنگام بک لایت

در مطالب بالا به طور کامل راجع به بک لایت و حالت های متفاوت آن توضیح داده شد، حال در ادامه مقاله یک سری راهکار بابت جلوگیری از خرابی زودرس لامپ ها ارائه خواهیم نمود. این عوامل برخی توسط کاربر و برخی توسط کارشناسان تعمیر و یا عوامل سازنده دستگاه قابل اجرا می باشد.

1- کم کردن نور روشنایی تصویر

امری طبیعی است که روشنایی بالای لامپ ها باعث شده تا با تمام توان خود عمل نمایند. درجه روشنایی در بالاترین حد، توسط شرکت سازنده می باشد که به دلیل جلب توجه کاربر بابت خرید بر روی این میزان تنظیم می گردد، اما کاربر به دلیل صرفه جویی در میزان مصرف لامپ ها می تواند این میزان را متناسب با محیطی که تلویزیون در آنجا قرار دارد و یا نسبت به ساعات استفاده در طول روز و یا شب تنظیم نمایند، تا بدین طریق از به پایان رسیدن زودرس عمر مفید لامپ ها جلوگیری به عمل آید. از طریق منوی setting وارد گزینه نور و یا روشنایی شده و آن را مطابق دلخواه خود تنظیم نمایید.

2- استفاده نکردن مداوم از تلویزیون

همانطور که بر همگان مبرهن است روشن بودن تلویزیون در ساعاتی که افراد در منزل حضور دارند امری طبیعی می باشد، اما لازم به ذکر است بیان نماییم روشن بودن مداوم و بی وقفه تلویزیون علاوه بر تولید گرما باعث پایان یافتن زودهنگام عمر‌مفید دستگاه است. گرما باعث آسیب‌دیدگی زودتر از حد انتظار قطعات می شود، توصیه مجموعه راکو سرویس به شما کاربران گرامی این می باشد که بعد از چند ساعت استفاده از تلویزیون آن را برای مدتی خاموش نموده تا از بالا رفتن دمای تلویزیون بر اثر استفاده پیشگیری نموده و از آسیب دیدگی دستگاه در کوتاه‌مدت جلوگیری به عمل آید.

تعمیر مشکل بکلایت و راه نگهداری صحیح

3- گرم بودن محیط

همانطور که در مطالب بالا گفته شد گرما باعث آسیب‌دیدگی زودتر از حد دستگاه شده و روند خرابی را سرعت می بخشد. بدین منظور می بایست محل جایگذاری تلویزیون در منزل و محیط طوری بوده که به دور از حرارت باشد. توصیه اکید ما به شما این است که تلویزیون را در مکانی قرار دارد که در محل رفت و آمد نباشد تا از ضرب دیدگی آن جلوگیری به عمل آید، همچنین آن را در نزدیکی آشپزخانه و یا نزدیک شوفاژ و بخاری قرار ندهید، چون فرآیند حرارت را دو برابر نموده و باعث شده دستگاه زودتر از حد انتظار و عمر مفیدش دچار ایراد گردد.

4- فعال نمودن گزینه صرفه‌ جویی انرژی

در تلویزیون هوشمند امروزه به دلیل پیشرفت تکنولوژی در منوی تنظیمات گزینه ای به نام صرفه‌جویی انرژی قرار داده شده است که فعال نمودن این گزینه باعث شده تا در مصرف برق و انرژی حاصل از دستگاه صرفه‌جویی به عمل آید.

آیا میدانید؟ بیشتر تعمیرکاران تهران و البرز ، تعمیرات خود را با دستگاه های پیشرفته راکو تعمیر می کنند !!

5- بالا بودن ولتاژ بایاس دستگاه

ولتاژی در تلویزیون به نام بایاس وجود دارد که این ولتاژ، آرم تلویزیون را در ابتدای روشن نمودن دستگاه بر روی تصویر نمایان می‌کند. شدت و کیفیت و شفافیت آرم به حدی می باشد که باعث وارد آمدن فشار به لامپ ها شده تا با حداکثر توان خود آن را نمایش دهند. تنظیم ولتاژ تنها می بایست توسط کارشناسان متخصص صورت گیرد که این امر در اصطلاح به آن اصلاحیه بک لایت نیز گفته می شود.

6- فعال نمودن گزینه ECO-sensor

وجود گزینه ECO-sensor در اکثر تلویزیون‌های هوشمند این اجازه را به تلویزیون داده تا در صورت فعال نمودن آن توسط کاربر، نور و روشنایی تصویر را مطابق با میزان روشنایی محیطی که تلویزیون در آنجا قرار دارد تنظیم نماید. بنابراین در صورت فعال کردن گزینه ECO-sensor دیگر نیاز به تنظیم دستی روشنایی تصویر نمی باشد.

09399919019 با تعمیرگاه تخصصی تلویزیون راکو تماس بگیرید

7- فاصله گرفتن بک لایت از سینی خنک کننده

همانطور که آگاه می باشد لامپ ها بر اثر استفاده از خود گرما تولید می‌کنند، حال بابت تخلیه این گرما می بایست راه حلی وجود داشته باشد. به همین دلیل پنل بک لایت بر روی یک سینی فلزی نصب گردیده است تا گرمای تولیدی لامپ ها را بتوانند از این طریق تخلیه نماید. لامپ ها از طریق شاسی و یا چسب به سینی متصل می‌شوند، حال اگر به هر دلیلی ما بین آن ها فاصله بیفتد این امر موجب شده تا دیگر لامپ ها نتوانند حرارت خود را به سینی منتقل نمایند،و از آنجا که گرما خرابی قطعات را در پی دارد باعث شده تا زودتر از حد تصور دچار معضل گردند. کارشناسان راکو در تمامی مراحل تعمیر و یا تعویض بک لایت از چسب دوطرفه مرغوب استفاده نموده و این امر موجب شده تا هیچ فاصله ای مابین لامپ ها و سینی نباشد.

8- استفاده از قطعات با کیفیت بالا

اولین گزینه که می بایست شرکت سازنده دستگاه نسبت به آن توجه ویژه ای داشته باشد، استفاده از قطعات با کیفیت بالا در چرخه تولید است. گاهی به دلیل تولید انبوه دستگاه از قطعات با کیفیت متوسط استفاده می شود، این امر باعث شده تا زودتر از حد انتظار تلویزیون دچار اختلال گشته و کاربر را ملزم به اقدام بابت تعمیر و پرداخت هزینه نماید که این مسئله باعث دلسردی کاربران شده و تصور این امر که در آینده نه چندان دور مجددا دچار ایراد در دستگاه خود شوند، باعث نگرانی آن ها می شود.

همچنین قدم بعدی مربوط به تعمیرکاران می باشد که در صورت پایان یافتن عمر مفید قطعات در امر تعمیر می بایست از قطعه اصلی و اورجینال استفاده نمایند، چون قطعات بی کیفیت و تقلبی نه تنها باعث شده تا خطای به وجود آمده در کوتاه مدت تکرار شود، باعث آسیب دیدن سایر قطعات موجود در تلویزیون که در مجاورت آن هستند نیز می شود.


تعمیر بکلایت تلویزیون در منزل و محل

تعمیر یا تعویض ؟

تعمیرکاران تلویزیون در مرکز راکو ، تنها مدرک الکترونیک ندارند ! تلویزیون تخصص ماست .

تعمیرکاران مرکز راکو نه تنها دوره های تعمیرات را پشت سر گذاسته اند ، بلکه در تشخیص دقیق عیوب تلویزیون هم کاملا مسلط بوده و مدارک لازم را کسب نموده اند .متاسفانه موارد عدم تشخیص صحیح از طرف سرویس کاران نامعتبر تلویزیون بسیار مشاهده شده است و مشتریان راکو قبل از درخواست تعمیر ، تاکید بسیار بر روی اطمینان از تشخیص صحیح کارشناسان ما دارند ؛ لذا حتما از مراکز و سرویس کاران باتجربه برای مشاوره و تعمیرات تلویزیون خود استفاده نمائید .

بطور مثال : اگر نمایشگر تلویزیون شما نیاز به تعمیر داشته باشد تا تمامی لامپ‌های مادر پشت نمایشگر شما تعویض گردد و تعمیرکار فقط تعداد به خصوصی از لامپ‌ها را تعویض کند چه مشکلی پیش می‌آید ؟ بعد از چند ماه مجدد آن مشکل برای شما پیش‌ خواهد آمد ؛ حتی اگر تعویض قطعات هم در حضور شما انجام شود ، شما امکان تشخیص صحیح آن را ندارید .

تشخیص و نحوه تعمیر تلویزیون در محل

تعمیر یا تعویض در کوتاه ترین زمان

آیا امکان تعمیر تلویزیون در محل وجود دارد؟ بله، اما … تعمیر برخی از قطعات نیاز به دستگاه‌های مخصوص دارد و امکان تعمیر آن‌ها در محل وجود ندارد . تعمیرکاران راکو به همراه قطعات اصلی پیش بینی شده در محل حاضر می شوند تا اگر امکان تعمیر و یا تعویض قطعات در محل و یا منزل شما وجود داشته باشد این امر را انجام دهند ؛

تشخیص صحیح این مورد که آیا امکان تعمیر و یا تعویض قطعات شما در محل وجود داشته باشد نیاز به کارشناسی دارد .

اولین تشخیص قبل از مراجعه سرویس کار صورت می گیرد ، که توسط کارشناسان راکو بصورت تلفنی از شما پرسیده میشوند . سپس تعمیرکار با توجه به موارد توضیحی فوق به محل اعزام و تمامی علت های شایع را بررسی نموده و قبل از تعمیر و یا تعویض به شما و همچنین مرکز اعلام می نماید؛ سپس در صورت تائید اقدام لازم را بعمل می آورند .

استفاده از قطعات اورجینال برای تعمیر انواع تلویزیون

یکی از مهم‌ترین مواردی که حتما باید در نظر داشته باشید ، استفاده از قطعات اصل است . در صورتی قطعات غیر اصل و یا تقلبی برای تعمیر تلویزیون استفاده شود ؛ نه تنها ایراد رفع نخواهد شد ، بلکه ممکن است به سایر اجزا نیز صدمه وارد شود .

لذا در این خصوص اهمال نکنید و مراکز تعمیر تلویزیون مجاز را در تامین قطعات اصل انتخاب کنید تا تعمیرکار در صورتی که تلوزیون نیاز به تعویض قطعه داشته باشد ، بتواند از قطعات اصل با گارانتی معتبر استفاده کند . همچنین این مرکز تنها قطعات اصلی را به تعمیرکاران خود ارائه می دهد .

تعمیر تلویزیون تخصص ماست - خدمات تعمیر آنلاین - مرکز تعمیرات ایرانیان - نمایندگی راکو

گارانتی کتبی معتبر قطعات تعویضی یا تعمیری

تمامی قطعات تعویض یا تعمیر شده توسط مرکز راکو ، دارای گارانتی 6 ماه الی یکساله کتبی است .

" ضمانت کتبی " شامل تعمیر یا تعویض قطعات بوده و بصورت رایگان صورت می گیرد .

یکی از مهمترین مسائلی که تعمیرات راکو به طور ویژه به آن اهمیت داده است، ارائه فاکتوری مبنی بر تعمیر انجام گرفته می‌باشد که در آن تمام مراحل تعمیر صورت گرفته، هزینه پرداخت شده و مدت اعتبار آن قید شده است.

تمام خدمات صورت گرفته توسط این مجموعه دارای حداقل ۶ ماه ضمانت می باشد و در صورتی که در طول این مدت کاربر با ایرادی در تلویزیون خود مواجه شود از طریق ارائه این برگه گارانتی می تواند بدون پرداخت هیچ گونه هزینه ای از خدمات این مجموعه استفاده نمایند. ارائه برگه گارانتی تنها بابت رضایت خاطر کاربرانی می باشد که از خدمات این مجموعه بهره‌مند شده‌اند.

در صورتی که برای اولین بار جهت تعمیر و تعویض با این مرکز تماس گرفته باشید ، خدمات ارائه شده بدون هزینه ایاب و ذهاب است . بعد از تعمیر یا تعویض قطعه ، اگر تلویزیون مجددا خراب شود ، شامل گارانتی راکو بوده و هزینه تعمیر مجدد گرفته نمی شود و تنها در بعضی مواقع که به ندرت پیش می آید هزینه ایاب و ذهاب دریافت می گردد .

توضیحاتی مختصر راجع به مرکز تخصصی راکو

مرکز تعمیر تخصصی راکو با سابقه درخشان چندین ساله در امر تعمیر تلویزیون و بیش از 30 دپارتمان مجزا آماده ارائه خدمات به کاربران گرامی می باشد. همچنین این مجموعه به دلیل دارا بودن چند شعبه فعال در سراسر شهر تهران بزرگ و شهرستان های اطراف از جمله استان البرز و علی الخصوص شهر کرج قابلیت این امر را دارد که در سریعترین زمان ممکن کارشناسان خود را به محل اعزام نموده تا در کوتاه ترین زمان، عمل تعمیر را انجام دهند. یکی از مهمترین مواردی که این مجموعه را نسبت به رقبا متمایز نموده قیمت عادلانه و منصفانه تعمیرات آن می‌باشد. تعمیرات راکو به دلیل وارد نمودن قطعات مورد استفاده توسط خود و بدون دخالت واسطه ، هزینه اضافی خرید قطعات را حذف نموده و بدین دلیل موجب کاهش هزینه پرداختی کاربر شده است. این مجموعه دارای مدرن ترین تجهیزات در زمینه تعمیر انواع بردها و تلویزیون ها بوده و آمادگی تعمیر انواع مدل های تلویزیون به صورت کاملاً تخصصی برای شما کاربران را دارد.